بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین

زمان آماده سازی
80 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
300 گرم
آرد
150 گرم
کره
1 عدد متوسط
تخم مرغ
100 گرم
شکر سفید
50 گرم
شکر قهوه ای
1/2 ق چایخوری
وانیل
4 ق غذاخوری
پودر شکر
1 ق چایخوری
آب جوش
0 به میزان لازم
خمیر فوندانت
بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین

بیسکویت (Biscuit) گونه‌ای خوراکی‌ می باشد که ماده اصلی آن آرد است.

ریشه واژه بیسکویت از دو کلمه لاتینِ bis به معنای دو بار و coquere به معنای پخته‌ شده گرفته‌ شده و روی هم معنای دوبار پخته‌ شده را می‌رساند. این نام‌گذاری به شیوه پخت آن بازمی‌گردد، زیرا نخست بیسکویت را می‌پختند و سپس درون یک فر به‌ آرامی خشک می‌کردند.

در اولین مرحله  بيسكويت در فر داغ براي زمان كوتاهی حدودا چند دقيقه برشته شده و بعد از خروج از فر داغ، مجددا به فر خاموش و در حال سرد شدن برگشت داده مي‌‌شود و بدين ترتيب بيسكويت خشك و قابل نگهداري در هواي آزاد مي‌‌باشد. همچنین لازم به ذكر است كه همه بيسكويت‌ها پخته نمي‌‌شوند و تعدادی سرخ مي‌‌شوند و در برخي بيسكويت‌ها مثل بيسكويت‌هاي ايتاليايي خمير اول پخته شده و سپس خنك شده و برش زده و مجدد در حرارت بالا خشك مي‌‌شوند تا تردتر  و خشك شوند .

در طي قرن ۱۹ فرآورده‌هاي شيميايي مثل بي‌كربنات سديم يا جوش شيرين در توليد كلوچه‌ها و بيسكويت‌ها بكار گرفته شد و كيفيت اين محصولات كارخانه اي به نحو چشمگيري افزايش پيدا كرد. اما امروزه كه مشكلات جوش شيرين براي سلامتي، براي همگان محرز مي‌‌باشد تهيه بيسكويت‌هاي خانگي بدون استفاده جوش شيرين از ارزش بیشتری برخوردار مي‌‌باشد.

در این رسپی بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین آموزش داده شده است. بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین شیرینی ساده و خوشمزه ای برای روز ولنتاین می باشد.

برای تهیه بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبعآن ذکر شود.)

رسپی بیسکویت قلبی مخصوص ولنتاین از realfood.tesco.com

 1. ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید. در ظرفی کره نرم شده و شکر را با هم هم بزنید تا مخلوط کرمی و کرکی به دست آید. تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و هم بزنید سپس آرد الک شده را به آن بیفزایید تا فقط در حد ناپدید شدن آرد آن را هم بزنید تا خمیر نرمی به دست آید. با دست خمیر را جمع کنید و شکل توپ به آن دهید.
 2. خمیر را با ضخامت نیم سانت پهن کنید سپس با قلب قلبی شکل خمیر را قالب بزنید و بر روی سینی فر که کاغذ روغنی انداخته اید، با فاصله 2-3 سانت از هم بچینید. سینی را برای مدت 15 دقیقه در فریزر قرار دهید تا بیسکویت ها خنک شوند.
 3. بیسکویت ها را برای مدت 8-10 دقیقه یا تا زمانیکه لبه های آن ها کمی طلایی شوند در فر بپزید سپس اجازه دهید تا کاملا خنک شوند.
 4. در این حین خمیر فوندانت را به روش زیر تهیه کنید سپس آن را با رنگ خوراکی قرمز رنگ کنید. فوندانت را با ضخامت نیم سانت پهن کنید و با قالب کوچکتر از قالب بیسکویت ها، فوندانت را قالب بزنید.
   مشاهده کنید: طرز تهیه خمیر فوندانت با مارشمالو
 5. در ظرف کوچکی پودر شکر و آب جوش را با هم ترکیب کنید. از این آیسینگ برای چسباندن فوندانت به بیسکویت و تزیین چشم های کفش دوزک استفاده نمایید.
 6. با مقداری آیسینگ تهیه شده، فوندانت را بر روی بیسکویت ها بچسبانید سپس مقداری شکلات را ذوب کنید و بیسکویت را با آن به شکل کفش دوزک تزیین نمایید. در نهایت داخل یخچال بگذارید تا شکلات سفت شود. (اگر قصد نگهداری بیسکویت را دارید باید به جای شکلات از آیسینگ رنگی استفاده نمایید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. می توانید از لینک زیر کمک بگیرید و یا همان مقدار پودر شکر و آب جوش را دوباره با هم ترکیب کنید و رنگ خوراکی بیفزایید و استفاده نمایید.)

   تماشا کنید: طرز تهیه آیسینگ بدون تخم مرغ
 7. بیسکویت ها را تا 5 روز در ظرف در بسته می توان نگهداری کرد.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.