پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین

زمان آماده سازی
150 دقیقه
زمان پخت و پز
19 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
0 به میزان لازم
خمیر پیتزا
0 به میزان لازم
سس قرمز
0 به میزان لازم
پنیر پیتزا
0 به میزان لازم
برگ ریحان
0 به میزان لازم
پپرونی
پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین

پیتزا غذایی است به شکل نان گِرد صافی که در فر پخته می‌شود و معمولاً روی آن را با سس گوجه فرنگی و پنیر می‌پوشانند؛ به علاوه دیگر مواد دلخواه را هم روی نان اضافه می‌کنند. پنیری که استفاده می‌شود معمولاً پنیر موزارلا یا پنیر پیتزاست. همچنین از مواد مختلفی برای تهیه پیتزا استفاده می‌شود (ژامبون، قارچ، زیتون، پیاز، فلفل سبز، گوجه فرنگی و …)

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. اما این غذای پرطرف‌دار راه درازی را پیمود تا به یک غذای جهانی تبدیل شد.

سربازان داریوش (۴۸۶-۵۲۱ پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پختن چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند. این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

پیتزا در ایتالیا

خمیر مصرف شده در ایتالیا دقیقاً همان کیفییت و مزه نان تافتون را دارد. در ایتالیا به طور سنتی پیتزا را لوله کرده و با دست می‌خورند. پیتزای با نان ضخیم، به طوری که خوراکیهای (سوسیس و …) زیادی روی آن باشد، پس از مهاجرت ایتالیایی‌ها به آمریکا در قرن ۱۹۹ مطابق سلیقه آمریکایی‌ها تهیه شد، وگرنه پیتزای ایتالیایی با خمیر نان تافتون و کمی خوراکی روی آن می‌باشد.

در این رسپی پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین آموزش داده شده است. پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین غذای خوشمزه و ایده جالبی برای روز ولنتاین می باشد.

آموزش تصویری پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین

*** برای مشاهده رسپی خمیر پیتزا (رسپی ایتالیایی) کلیک نمایید.

*** برای مشاهده رسپی خمیر پیتزا با آموزش ویدیویی کلیک نمایید.

*** برای مشاهده رسپی سس پیتزای خانگی کلیک نمایید.

برای تهیه پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی پیتزا قلبی مخصوص ولنتاین از  thejunior.com.au

 1. ابتدا خمیر و سس را با یکی از روش های زیر تهیه کنید.

   تماشا کنید: طرز تهیه خمیر پیتزا

   تماشا کنید: طرز تهیه خمیر پیتزا (رسپی ایتالیایی)
   مشاهده کنید: طرز تهیه سس گوجه ایتالیایی  
   مشاهده کنید: طرز تهیه سس پیتزای خانگی
 2. بر روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید و فر را با دمای 185 درجه سانتیگراد روشن نمایید. خمیر را با ضخامت مناسبی بر روی سطح آرد پاشی شده چهن کنید سپس با استفاده از قالب قلب بزرگ و یا چاقو شکل قلب را ببرید و لبه های آن را با داخل تا کنید و کمی فشار دهید. خمیر را به روی کاغذ روغنی منتقل کنید و برای مدت 8-10 دقیقه آن را بپزید تا طلایی شود.
 3. سس را بر روی خمیر پخش کنید سپس روی آن پنیر رنده شده بریزید و بعد پپرونی ها را که از قبل با چاقو آن ها را به شکل قلب برش داده اید، روی پنیر بچینید. در آخر کمی برگ ریحان خرد شده روی آن بریزید و داخل فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.