نان زنجبیلی کریسمس (Gingerbread)

زمان آماده سازی
100 دقیقه
زمان پخت و پز
14 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
400 گرم
آرد
125 گرم
کره
100 گرم
شکر قهوه ای
1/2 فنجان
شیره انگور
1 عدد بزرگ
تخم مرغ
1 1/2 ق چایخوری
دارچین
1 1/2 ق چایخوری
پودر زنجبیل
1/2 ق چایخوری
پودر میخک
1/2 ق چایخوری
نمک
1/2 ق چایخوری
بیکینگ پودر
نان زنجبیلی کریسمس (Gingerbread)

نان زنجبیلی ، کیک زنجبیلی، بیسکویت زنجبیلی (به انگلیسی: Gingerbread) ، یکی از انواع شیرینی، بیسکویت و کیک است. منشأ آن کشور انگلستان بوده‌است.

زنجبیل از جمله موادی است که بر بیماری تیفوس مؤثر است. بنا بر یک فرضیه در قرن شانزدهم و هنگام شیوع بیماری تیفوس در انگلستان، هنری هشتم پادشاه وقت، مردم را تشویق به خوردن زنجبیل کرد که منجر به بوجود آمدن این نوع شیرینی شد.

خانه زنجبیلی نوعی ساخت خانه عروسکی به سبک خانه هانسل و گرتل است که برای ساخت بدنه خانه از نان زنجبیلی استفاده می‌شود. هانسل و گرتل نام داستانی شاه‌پریانی با منشأ آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک برادر و خواهر کوچک به نام‌های هانسل و گرتل را روایت می‌کند که پس از رها شدن در جنگل به خانه‌ای که از کیک و آب‌نبات ساخته شده می‌رسند و توسط جادوگر آدمخوار صاحب آن خانه زندانی می‌شوند.

کیک زنجبیلی یکی از انواع کیک پوند به شمار می‌رود. به علت اینکه در تهیه آن از عسل تیره استفاده می‌شود به رنگ قهوه‌ای تیره در آمده و این رنگ از ویژگی‌های این کیک است.

در این رسپی نان زنجبیلی کریسمس (Gingerbread) آموزش داده شده است که شیرینی ساده و خوشمزه ای مخصوص کریسمس می باشد.

برای تهیه نان زنجبیلی کریسمس (Gingerbread) ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی نان زنجبیلی کریسمس (Gingerbread) توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی نان زنجبیلی کریسمس از sweetopia.net

  1. آرد، نمک، بیکینگ پودر (اگر می خواهید بیسکویت ها بعد از پخت پخش نشوند، بیکینگ پودر را حذف کنید.) و ادویه ها را با هم الک کنید. در ظرفی کره نرم شده و شکر را برای مدت 1 دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.
  2. تخم مرغ را اضافه کنید و بعد از آن شیره انگور (یا شیره خرما یا شیره کشمش) را به آن اضافه کنید و هم بزنید. مخلوط آرد را به آن اضافه کنید سپس به سرعت کم همزن فقط در حدی که با هم مخلوط شوند، هم بزنید تا خمیر نرمی شکل بگیرد. خمیر باید نرم باشد و نباید به دست بچسبد. در صورت نیاز کمی آرد اضافه کنید.
  3. خمیر را بین دو کاغذ روغنی با ضخامت 0.5-0.8 سانت پهن کنید سپس برای مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خمیر خنک شود پس از آن، خمیر را قالب بزنید و مجددا برای مدت 1 ساعت داخل یخچال و یا 15 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا بیسکویت ها پس از پخت شکل خود را حفظ کنند.
  4. فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. خمیر قالب زده و خنک شده بر روی سینی فر که کف آن را کاغذ روغنی پهن کرده اید، با فاصله 4-5 سانت از هم بچینید و برای مدت 10-14 دقیقه داخل فر قرار دهید تا بپزد. اجازه دهید برای مدت یک روز خنک شوند سپس روی آن را با رویال آیسینگ تزیین نمایید.