دنت شکلاتی خانگی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
300 میلی لیتر
شیر
200 میلی لیتر
خامه
22 گرم
نشاسته ذرت
35 گرم
پودر کاکائو
85 گرم
شکر سفید
دنت شکلاتی خانگی

دنت (Danette) نوعی پودینگ غلیظ است که از ۷۵% شیر تازه تهیه می شود. همچنین دارای بافتی مخملی و نرم می باشد و دارای طعم های مختلفی است.

پودینگ یکی از انواع دسرها است. پودینگ‌هایی که در قدیم تهیه می‌شد، خوراکی بود که از انواع مواد جامد تشکیل شده بود و یک ماده غذایی این مواد را به هم اتصال می‌داد. این ماده اتصال دهنده ممکن بود از مشتقات ژلاتین باشد یا نباشد؛ حتی گاهی از خون برای بهم چسباندن اجزای پودینگ استفاده می‌کردند. معروف‌ترین این نوع پودینگ، پودینگ سیاه است. این نوع پودینگ‌های قدیمی امروزه هم در برخی مناطق تهیه می‌شوند.

امروزه پودینگ بیشتر نوعی دسر است. معمولاً پودینگ‌های امروزی را از شیر و شکر و دیگر مواد دلخواه تهیه می‌کنند و اغلب از ماده‌ای که به پودینگ خاصیت ژله مانند بدهد، همچون ژلاتین، نشاسته ذرت و یا تخم مرغ برای جامد کردن و اتصال مواد داخل پودینگ استفاده می‌کنند.از نظر ظاهری، بلنک مانژ و کاستارد هم بسیار شبیه به پودینگ می‌باشند.

کاستارد یکی از موادی است که از بهم زدن و حرارت دادن به زردهٔ تخم مرغ و شیر یا خامه درست می‌شود. بسته به این‌که چه میزان در آن زرده تخم مرغ یا مواد غلیظ‌کننده بکار رفته‌باشد، دارای غلظت رقیق تا غلیظ است. کاستارد بیشتر به عنوان دسر یا مواد تشکیل‌دهندهٔ سس دسر بکار می‌رود و در این‌صورت حاوی شکر و وانیل است. در غذاهای نمک‌دار مانند پای کیش، پاستای کاربونارا یا گراتین نیز بکار برده‌می‌شود. همچنین به عنوان دسر در نان خامه‌ای، کرم کارامل، پودینگ ، پای و تارت استفاده‌می‌شود.

 

در این رسپی دنت شکلاتی خانگی آموزش داده شده است.

در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی دنت شکلاتی خانگی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. در ظرفی شکر، نشاسته ذرت و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید سپس شیر سرد و خامه را به تدریج اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط صاف و یکدست شود .
  2. مخلوط را روی حرارت بگذارید و مرتب هم بزنید تا کمی غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید. (مراقب باشید زیاد روی حرارت نماند زیرا پس از سرد شدن، غلیظ تر و سفت تر می شود.)
  3. مخلوط را با همزن برقی هم بزنید تا هیچ گلوله ای در آن باقی نماند و یکدست شود سپس آن را از داخل صافی عبور دهید.
  4. دنت را تا موقع سرو در یخچال قرار دهید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.