خمیر پیتزا با طعمی متفاوت

زمان آماده سازی
90 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
8 فنجان
آرد
2 1/3 فنجان
آب ولرم
1 ق غذاخوری
روغن زیتون
120 گرم
پنیر فتا
1/2 ق چایخوری
نمک
1/4 ق چایخوری
پودر سیر
2 ق غذاخوری
پودر خمیر مایه
1/2 ق چایخوری
فلفل سیاه
خمیر پیتزا با طعمی متفاوت

خمیر ترکیب آرد و آب است، که از آن برای تهیهٔ نان و شیرینی استفاده می‌شود. معمولاً در هنگام تهیه خمیر به آن خمیرمایه اضافه می‌شود.

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل ترکیب شده است. این غذای پرطرف‌دار راه طولانی را پیمود تا به یک غذای بین المللی تبدیل شد.

سربازان داریوش (۴۸۶-۵۲۱ پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پختن این نان‌ را از ایرانیان آموختند و از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

دو نوع پیتزا در ایران یافت می‌شود: پیتزاهای ایتالیایی و پیتزاهای معمولی. پیتزاهای معمولی که در ایران رایج هستند مانند پیتزا مخصوص و پیتزا مخلوط. در سایر نقاط دنیا بیشتر پیتزاهای ایتالیایی پخت می‌شوند. سابقه این غذا در ایران به دهه ۱۳۴۰ بازمی‌گردد و قبل از آن غذاهای فست فودی در ایران رواج نداشته است. اولین پیتزافروشی در ایران با نام پیتزا داوود در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی در خیابان نوفل لوشاتو تأسیس گردیده است.

پیتزای نیویورکی که از معروف‌ترین غذاهای شهر نیویورک می‌باشد در اوایل سال ۱۹۰۰ میلادی به وجود آمد. شهرت این پیتزا بیشتر به اندازه بزرگ، پهن و نازک بودن و چند لایه بودن آن است. چاشنی رایج آن سس گوجه فرنگی و پنیر موتزارلا است.

در این رسپی خمیر پیتزا با طعمی متفاوت آموزش داده شده است. با این مقدار مواد اولیه برای تهیه خمیر پیتزا با طعمی متفاوت ۴ عدد پیتزا با قطر متوسط خواهید داشت.

برای تهیه خمیر پیتزا با طعمی متفاوت در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی خمیر پیتزا با طعمی متفاوت توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. تمامی مواد به همراه پودر خمیر مایه (فوری) را داخل غذاساز بریزید و یا با سر خمیرزن همزن برقی برای مدت حداقل 10 دقیقه خوب هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی به دست آید. سپس روی خمیر را بپوشانید و آن را برای مدت 1-1.5 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر زیاد شود. سپس مایه دلخواه خود را روی خمیر بریزید و داخل فر قرار دهید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.