پاپ کیک شکلاتی با روکش شکلات سفید

زمان آماده سازی
60 دقیقه
زمان پخت و پز
3 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
100 گرم
شکلات ساده
275 گرم
شکلات سفید
600 گرم
کیک شکلاتی
0 به میزان لازم
رنگ خوراکی
پاپ کیک شکلاتی با روکش شکلات سفید

پاپ کیک (به انگلیسی: Cake pop) یا کیک چوبی ، نوعی کیک کوچک است که بر سر چوب آبنبات نصب می‌شود. کیک پاپ از مخلوط کردن خرده‌های کیک و آیسینگ و یا شکلات تشکیل می‌شود. شکل ظاهری آن شبیه کیک توپی با پوشش شکلات و یا آیسینگ است و معمولاً روی این پوشش به اشکال گوناگون تزیین می‌شود.

آیسینگ یا لعاب روی شیرینی در ایالات متحده آمریکا، به موادی گفته می‌شود که بعد از پخت، جهت پوشاندن کیک بکار می‌روند. استفاده از این مواد معمولاً به منظور تزیین و زیباسازی کیک‌است. خامه زده شده، کرم کره، مرنگ،شکلات و مارزیپان نمونه‌هایی از یخ چینه هستند. ساده‌ترین یخ چینه نوعی لعاب است که از حل کردن شکر قنادی در آب بوجود می‌آید. بکار بردن یخ‌چینه برای تزیین کیک عروسی، کیک تولدو کیک فنجانی بسیار معمول‌است.

در این رسپی پاپ کیک شکلاتی با روکش شکلات سفید آموزش داده شده است که می توانید با کیک های رد ولوت و یا وانیلی همچنین با روکش شکلاتی نیز آن ها را تهیه نمایید.

آموزش تصویری پاپ کیک شکلاتی با روکش شکلات سفید

برای تهیه پاپ کیک شکلاتی با روکش شکلات سفید در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پاپ کیک شکلاتی با روکش شکلات سفید توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا بر روی سینی یا ظرفی کاغذ روغنی پهن کنید. کیک را در ظرفی خرد کنید و با دست کاملا آن را له کنید. شکلات ساده را در ظرفی دیگر به روش حرارت غیر مستقیم (بن ماری) ذوب کنید سپس به کیک اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
  2. 2 ق چایخوری از مخلوط کیک را بردارید و به شکل توپ شکل دهید و بر روی کاغذ روغنی بچینید. با باقیمانده مخلوط کیک هم این کار را انجام دهید تا مخلوط تمام شود.
  3. 40 گرم از مقدار شکلات سفید را در ظرفی دیگر بریزید و به روش بن ماری آن را ذوب کنید سپس 2 سانتی متر از قسمت انتهای چوب ها (یا نی محکم) را که میخواهید پاپ کیک داخل آن فرو رود را در شکلات سفید بغلتانید سپس هر چوب را داخل یک پاپ کیک فرو کنید (یکی یکی این کار را انجام دهید) و برای مدت 20-30 دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا شکلات سفت شود.
  4. 180 گرم دیگر از شکلات سفید را ذوب کنید سپس پاپ کیک ها را یکی یکی داخل شکلات بغلتانید و کمی تکان دهید تا اضافی شکلات بریزد. پاپ ها را به طور ایستاده داخل لیوان یا مشابه آن قرار دهید تا شکلات سفت شود.
  5. باقیمانده شکلات را ذوب کنید و رنگ دلخواه خود را اضافه کنید سپس با چنگال (یا قیف) کمی از شکلات مذاب را بردارید و روی پاپ ها بریزید. در آخر برای مدت 20 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا کاملا شکلات سفت شود سپس سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.