پیتا پیتزای اسفناج و گوجه

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
8 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
4 عدد متوسط
نان پیتا
2 فنجان (خرد)
اسفناج
3 عدد متوسط
گوجه فرنگی
70 گرم
پنیر پیتزا
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
پیتا پیتزای اسفناج و گوجه

نان پیتا (Pita)، نان صاف و گردی است که در حدود ۲۰ سانتیمتر قطر دارد. مصرف این نوع نان در مدیترانه، خاورمیانه و شمال آفریقا بسیار رواج دارد. مواد آن را آرد گندم، نمک، خمیر ترش، شکر و آب تشکیل می‌دهند.

خمیر را پس از پهن کردن، مدت نسبتاً طولانی می گذارند تا ور بیاید، بعد خمیر را در داخل فر بسیار داغ قرار می دهند. داخل خمیر شروع به باد کردن می کند و به شکل پاکت در می آید. به همین علت به نان پیتا به انگلیسی pocket bread نیز گفته می‌شود.

در داخل آن انواع مواد خوراکی برای نمونه حمص، کباب و فلافل قرار داده می‌شود به مانند ساندویچ صرف می‌شود. این نان تاریخ چند هزار ساله در خاورمیانه دارد و منشأ پیتزا نیز دانسته شده‌است.

پیتزا غذایی است به شکل نان گِرد صافی که در فر پخته می‌شود و معمولاً روی آن را با سس گوجه فرنگی و پنیر می‌پوشانند؛ به علاوه دیگر مواد دلخواه را هم روی نان اضافه می‌کنند. پنیری که استفاده می‌شود معمولاً پنیر موزارلا یا پنیر پیتزاست. همچنین از مواد مختلفی برای تهیه پیتزا استفاده می‌شود (ژامبون، قارچ، زیتون، پیاز، فلفل سبز، گوجه فرنگی و …)

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. اما این غذای پرطرف‌دار راه درازی را پیمود تا به یک غذای جهانی تبدیل شد. سربازان داریوش (۴۸۶-۵۲۱ پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پختن چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند. این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

در این رسپی پیتا پیتزای اسفناج و گوجه آموزش داده شده است. پیتا پیتزا نوعی پیتزای فوری می باشد که با نان پیتا تهیه می شود.

*** برای مشاهده رسپی نان پیتا کلیک نمایید.

برای تهیه پیتا پیتزای اسفناج و گوجه ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. گوجه ها را پس از پوست گرفتن و گرفته تخم هایشان، آن ها نا منظم برش داده و کمی تفت می دهیم. فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم تا گرم شود. نان‌های پیتا را روی سینی فر می‌گذاریم و روی آنها پنیر (رنده شده)، اسفناج خرد و گوجه می‌ریزیم. کمی نمک و فلفل سیاه روی آنها می‌پاشیم تا مزه‌دار شوند.
  2. آنها را به مدت 5 الی 6 دقیقه در فر بسیار داغ می‌گذاریم تا پنیر روی آنها کاملاً ذوب و طلایی رنگ شود و بعد سرو می‌کنیم.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.