پودینگ برنج

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان
برنج
9 فنجان
شیر
1 ق چایخوری
نمک
4 عدد متوسط
تخم مرغ
1 فنجان
شکر سفید
1 1/2 ق چایخوری
عصاره وانیل
1 فنجان
خامه
پودینگ برنج

پودینگ یکی از انواع دسرها است. پودینگ‌هایی که در قدیم تهیه می‌شد، خوراکی بود که از انواع مواد جامد تشکیل شده بود و یک ماده غذایی این مواد را به هم اتصال می‌داد. این ماده اتصال دهنده ممکن بود از مشتقات ژلاتین باشد یا نباشد؛ حتی گاهی از خون برای بهم چسباندن اجزای پودینگ استفاده می‌کردند. معروف‌ترین این نوع پودینگ، پودینگ سیاه است. این نوع پودینگ‌های قدیمی امروزه هم در برخی مناطق تهیه می‌شوند.

امروزه پودینگ بیشتر نوعی دسر است. معمولاً پودینگ‌های امروزی را از شیر و شکر و دیگر مواد دلخواه تهیه می‌کنند و اغلب از ماده‌ای که به پودینگ خاصیت ژله مانند بدهد، همچون ژلاتین، نشاسته ذرت و یاتخم مرغ برای جامد کردن و اتصال مواد داخل پودینگ استفاده می‌کنند. از نظر ظاهری، بلان مانژ و کاستارد هم بسیار شبیه به پودینگ می‌باشند.

در طبقه‌بندی کلی‌تر، به هر نوع دسری پودینگ اطلاق می‌شود.

در این رسپی پودینگ برنج آموزش داده شده است. پودینگ را سرد سرو نمایید.

آموزش تصویری پودینگ برنج

برای تهیه پودینگ برنج ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پودینگ برنج توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی پودینگ برنج از createdby-diane.com

  1. 8 پیمانه از مقدار شیر، برنج و نمک را داخل قابلمه بزرگی بریزید سپس اجازه دهید تا به جوش آید و برای مدت 30-40 دقیقه یا تا زمانیکه برنج نرم شود، بپزد. در این حین مرتب هم بزنید تا ته نگیرد. دقت نمایید که شیر نباید کاملا جذب برنج گردد. (در این مرحله در صورت تمایل می توان 1 فنجان کشمش اضافه کنید و بگذارید برای مدت 5 دقیقه بپزد.)
  2. در ظرفی دیگر باقیمانده شیر، خامه (در دمای محیط)، شکر، تخم مرغ و وانیل را هم بزنید تا یکدست شود سپس حرارت زیر مخلوط برنج را کم کنید و به آرامی مخلوط تخم مرغ را به مخلوط برنج اضافه کنید و در همان حال هم بزنید تا یکدست شود.
  3. وقتی مواد خوب با هم مخلوط شدند و برای مدت 2 دقیقه جوشید، از روی حرارت بردارید و داخل ظرف سرو بریزید و روی آن جوز و یا دارچین بریزید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود.
  4. نکته: دسر را می توان داخل قالب های کوچکتری بریزید و روی آن را تزیین و سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.