پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
2 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
تنقلات-کمپوت و ادویه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/3 فنجان
دانه های ذرت
2 ق غذاخوری
پنیر پارمزان
4 ق غذاخوری
بادام زمینی
20 گرم
کره
1/4 ق چایخوری
نمک
0 به میزان لازم
چوب شور
پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان
پاپ کورن یا پُف‌فیل که با نام‌های ذرت‌پفکی، گُل‌بلال، ذرت بوداده، یا شکوفه ذرت نیز شناخته می‌شود، حاصل حرارت دادن دانه نوع خاصی از ذرت است.
حرارت باعث تبخیر شدن آب موجود درون دانه ذرت می‌شود تا حدی که فشار بالای بخار آب، جدار دانه ذرت را می‌شکند و باعث ایجاد صدا می‌شود. در زبان انگلیسی به آن پاپ کورن (Popcorn) می‌گویند که به معنای همان ذرت بوداده می‌باشد.

در مورد ریشه واژه پاپ کورن دقیقاً معلوم نیست. اختلاف نظر فراوانی وجود دارد و منبع موثقی در دسترس نیست. درباره ریشه این واژه دو گمانه‌زنی وجود دارد. گمانه‌زنی اول این است که در دهه ۹۰ شمسی این شایعه پخش شد که اولین مدل ذرت بو داده که وارد ایران شد، مربوط به یک شرکت انگلیسی بود به نام چسترفیلد (Chesterfield) و مردم آن زمان با ساده‌سازی و مخفف کلمه آنرا پاپ کورن گفتند. البته این گمانه زنی همچنان تایید نشده است و هیچ ذرت بوداده‌ای با نام تجاری چسترفیلد در هیچ‌کجای جهان ثبت نشده است.

افزون بر این گمانه زنی پیرامون ریشه این لغت، شایعه دیگری نیز وجود دارد:

اولین محصولات، بسته‌بندی‌ها و دستگاه‌های ساخت پاپ کورن که از اروپا و آمریکا وارد ایران شدند حاوی طرحی از فیل بودند و با توجه به این نکته که در زمان قدیم پاپ کورن در این کشورها خوراکی و آجیلی بود که در سیرک‌ها فروخته می‌شد و فیل نیز نماد سیرک‌ها بود، این واژه با ترکیب ذرت بوداده و فیل ترکیب پاپ کورن را پدید آوردند.

در این رسپی پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان آموزش داده شده است. پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان را گرم سرو نمایید.

برای تهیه پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی پاپ کورن پنیری با طعم پارمزان از kraftrecipes.com و amyshealthybaking.com

  1. ابتدا کره را ذوب کنید و کنار بگذارید. ظرف بزرگی را برای مدت 2 دقیقه روی حرارت متوسط، روی گاز قرار دهید و درب آن را بگذارید تا گرم شود. درب ظرف را بردارید سپس چند قطره آب داخل آن بریزید؛ اگر شروع به جلز ولز کرد حرارت را کم کنید و دانه های ذرت را اضافه کنید و سریع درب آن را بگذارید.
  2. هر دو ثانیه ظرف را تکان دهید (پاپ کورن ها باید در مدت 1-2 دقیقه آماده شوند) تا همه دانه ها باز شوند. مرتب ظرف را بر روی گاز تکان دهید. در آخر ظرف را از روی حرارت بردارید و پاپ کورن ها را داخل ظرف بزرگی بریزید. روی آن نمک بپاشید. کره ذوب شده و پنیر (رنده) را به آن اضافه کنید و خوب آن ها را زیر و رو کنید.
  3. بادام زمینی را کمی تفت دهید و به آن اضافه کنید و در صورت تمایل به همراه چوب شور میل نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.