نودالیت اسفناج و گوشت

زمان آماده سازی
5 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
4 بسته
نودالیت گوشت الیت
300 گرم
گوشت چرخکرده
2 عدد بزرگ
پیاز
2 عدد متوسط
سیر (حبه)
3 فنجان
اسفناج
1 ق چایخوری
نمک
2 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
نودالیت اسفناج و گوشت

نودالیت اسفناج و گوشت

نودل (از کلمه آلمانی Nudel یا رشته فرنگی یک غذای اصلی است که از برش خمیر فطیر (عمل آوری نشده) به شکل‌های مختلف تهیه می‌شود.

خمیر ترکیب آرد و آب است، که از آن برای تهیهٔ نان و شیرینی استفاده می‌شود. معمولاً در هنگام تهیه خمیر به آن خمیرمایه اضافه می‌شود؛ خمیرمایه در واقع خمیری ترش حاوی مخمر است که باعث ورم کردن خمیر می‌شود که به نوبهٔ خود باعث بهتر شدن نان می‌شود. به خمیری که بدون استفاده از خمیرمایه تهیه شده باشد، فطیر می‌گویند.

نودل نواری نازک و بلند مرسوم‌ترین فرم نودل است، اما نودل به شکل‌های بسیاری متنوعی برش می‌خورد که از جمله آن‌ها می‌توان به فرم‌های موجی، لوله‌ای، رشته‌ای و صدفی اشاره کرد. به‌طور معمول نودل در آب جوش طبخ شده و گاهی به آن روغن خوراکی و نمک نیز افزوده می‌شود.

البته روشی دیگر طبخ آن سرخ کردن نودل در ماهی تابه و سرخ کردن عمیق آن است. نودل به‌طور معمول با سس یا به همراه سوپ سرو می‌شود. نودل را می‌توان برای مدت کوتاهی در یخچال نگهداری کرد، اما این امکان وجود دارد که نودل را خشک کرده و برای مدت طولانی‌تری و مصرف در آینده نگهداری نمود.

در انگلیسی آمریکایی، نودل یک واژه فراگیر برای محصولات فرآوری شده خمیر آرد است. در انگلیسی بریتانیایی واژه نودل به‌طور کلی به غذایی از خمیر آرد اشاره دارد که به شکل نواری نازک و بلند است. در هنگام بحث دربارهٔ نودل باید، ترکیبات و خاستگاه جغرافیایی و فرهنگی مدنظر گرفته شود.

در این رسپی نودالیت اسفناج و گوشت آموزش داده شده است.

برای تهیه نودالیت اسفناج و گوشت ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

 

  1. پیاز را خلالی کرده و سرخ می کنیم تا از سفیدی در آید، سپس سیر را له و خورد کرده و به آن اضافه می کنیم.
  2. پس از آنکه سیر نیز سرخ شد، گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و سرخ می کنیم. پس از آنکه گوشت از خامی در آمد اسفناج را نیز به آن اضافه می کنیم.
  3. درنهایت نیز رب و ادویه های دیگر را اضافه نموده و تفت می دهیم تا به خورد گوشت برود.
  4. نودالیت را طبق دستور روی جلد آن تهیه می کنیم و از آب خارج می کنیم. سپس مواد گوشت را با آن مخلوط کرده و مقداری پنیر پارمزان به عنوان تزیین روی آن می پاشیم. نودالیت گوشت و اسفناج شما آماده است. نوش جان!

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.