نان کدو سبز

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
55 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 1/2 فنجان
آرد
2 ق غذاخوری
شکر سفید
2 عدد بزرگ
تخم مرغ
1 عدد بزرگ
کدو سبز
1/2 ق چایخوری
بیکینگ پودر
1/3 ق چایخوری
جوش شیرین
3/4 ق چایخوری
نمک
3/4 ق چایخوری
جوز
1 1/2 ق چایخوری
دارچین
1/4 ق چایخوری
پودر زنجبیل
2 ق چایخوری
وانیل
2/3 فنجان
روغن مایع
1 فنجان
شکر قهوه ای
1/4 ق چایخوری
پودر میخک
نان کدو سبز

کدو سبز از لحاظ علم گیاه شناسی ، در بخش میوه ها جای دارد ولی از نظر آشپزی و خورد و خوراک در بخش سبزیجات قرار دارد.این خوراکی دارای ارزش غذایی بالایی است و حاوی ویتامین ها و مواد مغذی فراوانی است که در پایین آوردن چربی خون و لاغری نیز مفید می باشد.

نان (Bread) به آن دسته از غذاها اطلاق می شود که با پختن، بخارپز کردن و یا سرخ کردن خمیری که متشکل از آرد و آب است، تهیه می شود.

نان در سراسر دنیا، یک غذای اصلی محسوب می شود. معمولاً از آرد گندم خمیری تهیه می کنند که به کمک خمیر مایه، ور می آید و حجمش زیاد می شود و در نهایت درون تنور یا فر آنرا می پزند.

معمولاً از آرد گندم در تهیه نان استفاده می کنند، چون میزان گلوتن آن بسیار زیاد است (که سبب حالت اسفنجی و تردی نان می شود). اما گاهی آرد گندم سیاه، جو، ذرت و جو دوسر هم یا به تنهایی یا مخلوط با آرد گندم در تهیه نان به کار می روند. .

برای تهیه نان در خانه یا کارخانجات، معمولاً از خمیر ترش استفاده می شود. این گاز سبب ترد شدن نان شده و عطر و طعم خوبی به آن می دهد. خمیر ترش، طعم ترشی به خمیر می دهد و طی فرایند تخمیر، بخشی از هیدرات های کربن موجود در خمیر را تجزیه می کند. همین امر، باعث می شود که نان راحت تر هضم گردد. از دیگر خواص خمیر ترش این است که نان را برای مدت زمان طولانی تری تازه نگه می دارد.

در این رسپی نان کدو سبز آموزش داده شده است.  نان کدو سبز را می توانید به عنوان یک کیک کم شیرین نوش جان کنید.

برای تهیه نان کدو سبز در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی نان کدو سبز از parsegard.com

کدو سبز

کدو سبز تغذیه
  1. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. کفِ یک ظرف کیک پزی را کمی روغن چرب کرده و آن را کنار می گذاریم. کدو را با رنده درشت رنده می کنیم و کنار می گذاریم. (باید در حدود 1 3/4 فنجان کدوی رنده شده داشته باشیم.)
  2. در یک کاسه بزرگ، شکر ها، روغن، وانیل و تخم مرغ را می ریزیم و آنها را با همزن دستی کاملاً مخلوط می کنیم تا بصورت کرمی یکدست درآید.
  3. در یک کاسه جدا، آرد، بیکینگ پودر، جوش شیرین، دارچین، جوز، زنجبیل، میخک و نمک را می ریزیم و آنها را با هم مخلوط می کنیم. سپس مخلوط آرد را داخل مخلوط تخم مرغ ریخته و خوب مخلوط می کنیم. سپس کدوی رنده شده را داخل آن می ریزیم و با قاشق در حد ترکیب شدن مواد با هم، مخلوط می کنیم.
  4. مایه را داخل قالب آماده می ریزیم و آن را به مدت 45 الی 50 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا بپزد و اگر خلال دندانی در آن فرو کنیم، چیزی به آن نچسبد. کیک را از فر خارج کرده و 10 دقیقه می گذاریم تا کمی خنک شود. سپس آن را از قالب خارج کرده و می گذاریم خنک شود و آن را برش می زنیم.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.