مرنگ موکا و شکلات

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
3/4 فنجان
شکر سفید
3 عدد بزرگ
سفیده تخم مرغ
1 ق چایخوری
اسپرسو فوری
1/2 فنجان
شکلات چیپسی
1 ق غذاخوری
نشاسته ذرت
1/4 ق چایخوری
نمک
3 ق غذاخوری
پودر کاکائو
مرنگ موکا و شکلات

مرنگ (به انگلیسی: Meringue)، محصولی است که از به‌هم زدن سفیده تخم مرغ و شکر حاصل شده و برای تهیهٔ شیرینی وکیک، یا تزئین آنها به کار برده می‌شود.

مرنگ محصولی است که از به‌هم زدن سفیده تخم مرغ و شکر حاصل می‌شود و برای تهیهٔ شیرینی و کیک، یا تزئین آنها به کار می‌رود.

تاریخچه؛ مرنگ اولین بار در کشور سوئیس و در دهکده مرینگن (سوئیس) بوجود آمده‌است و نام مرنگ از نام این شهر گرفته شده‌است. سپس توسط یک آشپز ایتالیا‌یی بنام «کاسپارینی» در اواخر قرن شانزدهم و اوایل قرن هفدهم دستور آن تکمیل شده‌است. اولین بار دستور مکتوب تهیه مرنگ در یک کتاب آشپز فرانسوی بنام فرانسوا ماسیالوت در سال ۱۶۹۲ چاپ شده‌است،

در گذشته از دو قاشق بزرگ برای شکل دهی مرنگ استفاده می‌شد، اما بعدها سرآشپز معروف فرانسوی به نام ماری آنتوان کارم ازماسوره و قیف قنادی برای شکل دهی به آن استفاده کرد و این روش مرسوم شد.

در این رسپی مرنگ موکا و شکلات آموزش داده شده است. یک شیرینی بسیار لذیذ با مغز کاکائو و قهوه که با یک نوشیدنی داغ می تواند عصرانه دلچسبی باشد. این میزان مواد برای تهیه ۴۸ عدد مرنگ موکا و شکلات مناسب است. مرنگ ها را پس از خنک شدن می توانید در ظرف در بسته نگهداری کنید.

برای تهیه مرنگ موکا و شکلات در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید. 

رسپی مرنگ موکا و شکلات از marthastewart.com

  1. فر را با دمای 150 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود دو سینی شیرینی پزی بزرگ را با کاغذ روغنی می پوشانیم و آنها را کنار می گذاریم. در یک کاسه کوچک، شکر و نشاسته را با هم مخلوط کرده و آنها را کنار می گذاریم.
  2. در یک کاسه بزرگ، سفیده های تخم مرغ را به همراه نمک با همزن برقی می زنیم تا پفی و سفید شود. هم زدن سفیده ها را ادامه می دهیم و در حین زده شدن آنها، مخلوط نشاسته را قاشق قاشق به آن اضافه می کنیم و 6 الی 8 دقیقه می زنیم تا مواد کاملاً مخلوط شده و فرم بگیرد. سپس اسپرسو و پودر کاکائو را به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا مایه یک دست شود. شکلات چیپسی (ریز) را نیز داخل مایه می ریزیم و با قاشق هم می زنیم.
  3. از مایه با قاشق روی سینی فر دایره هایی می گذاریم که فاصله آنها از یکدیگر 2 سانتیمتر باشد. آنها را به مدت 40 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا بپزند. سپس سینی را از فر خارج کرده و 20 دقیقه می گذاریم تا خنک شود. مرنگ ها را از سینی خارج کرده و سرو می کنیم.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.