خوراک سبزیجات تایوانی

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 ق غذاخوری
روغن کانولا
1 فنجان (خرد)
زردک
2 فنجان (خرد)
هویج
1 فنجان (خرد)
سیب زمینی شیرین
1 فنجان (خرد)
شلغم
2 1/2 سانتیمتر
زنجبیل (خرد)
10 عدد متوسط
سیر (حبه)
3/4 فنجان
سرکه سیب
6 ق غذاخوری
سس سویا
3 ق غذاخوری
روغن کنجد
2 ق غذاخوری
شکر قهوه ای
1/4 ق چایخوری
فلفل قرمز
2 فنجان
برگ ریحان
خوراک سبزیجات تایوانی

خوراک خوردنی‌ای است که در جوامع متفاوت به صورت خام و دست‌نخورده، تغییر یافته یا نیمه تغییر یافته برای مصرف آماده می‌شود. خوراک می‌تواند منشأ حیوانی یا گیاهی (و یا گاهی معدنی) داشته باشد، و برای رفع نیاز تغذیه یا لذت بردن مصرف شود.

در گذشته جمع‌آوری خوراک به شیوهٔ شکار یا چیدن میوه انجام می‌گرفت، ولی امروزه تهیهٔ آن بیشتر با استفاده از مهارت‌های کشاورزی، دام‌پروری، و ماهی‌گیری صورت می‌گیرد.

عادات غذایی در فرهنگ‌های گوناگون مختلف است. اکثر جوامع با توجه به سنن و رسومشان رسم‌های مخصوصی برای آشپزی و اولویت‌های غذایی‌شان دارند. بسیاری از فرهنگ‌ها غذاهای خود را توسط روش‌های تدارک، شیوه‌های آشپزی، و تهیه غذا متنوع ساخته‌اند.

اکثر خوراک‌ها منشأ گیاهی (همچون میوه‌ها، سبزیجات، صیفی‌جات، غلات و دانه‌ها) و جانوری (مانند گوشت، شیر و فراورده‌های آن، تخم‌مرغ و عسل) دارند. با این وجود برای تهیهٔ غذا از گروه‌های دیگری همچون قارچ‌ها و باکتری‌ها (سرکه، ماست، پنیر و …) نیز استفاده می‌شود. به جز مواد آلی، مواد معدنی همچون نمک و آب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رژیم‌های غذایی مختلف از مذهب و فرهنگ‌های تمدن‌های سراسر جهان تأثیر می‌پذیرند. در بسیاری از فرهنگ‌ها و ادیان مصرف برخی غذاها توصیه شده یا تابو شمرده شده‌است. به‌طور مثال، غذاهای حلال در اسلام و رژیم غذایی گیاهی در آیین جین و سیک مجاز شمرده شده‌اند.

در این رسپی خوراک سبزیجات تایوانی آموزش داده شده است. نام اصلی این رسپی Three Cup Vegetables می باشد. خوراک سبزیجات تایوانی را گرم سرو نمایید.

برای تهیه خوراک سبزیجات تایوانی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی خوراک سبزیجات تایوانی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. در تابه ای بزرگ روغن را بر روی حرارت متوسط داغ کنید سپس سبزیجات، سیر و زنجبیل خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا قهوه ای شوند. (7-10 دقیقه)
  2. حرارت را کمی کم کنید سپس سرکه سیب، سس سویا، روغن کنجد، شکر قهوه ای و پودر فلفل قرمز را اضافه کنید و آن ها را با هم تفت دهید و هم بزنید تا سپزیجات نرم شوند و سس غلیظ شود. (10-15 دقیقه)
    از روی حرارت بردارید سپس ریحان را اضافه کنید و سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.