خمیر تارت فرانسوی

زمان آماده سازی
55 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
300 گرم
آرد
150 گرم (خُرد)
کره
1/2 ق چایخوری
نمک
1/3 فنجان
آب خنک
1 ق چایخوری
شکر سفید
خمیر تارت فرانسوی

تارت (Tart) نوعی شیرینی است که معمولاً از مواد پرکننده برای پوشش آن استفاده می‌شود. روی تارت‌ها باز است و از ماده اصلی شیرینی (خمیر) تشکیل نشده است.

ماده روکش یا پرکننده تارت‌ها ممکن است شیرین (مثل میوه‌جات) یا نمکی و غیرشیرین (مثل مرغ و میگو) باشد. تارت‌های امروزی معمولاً” بر پایه میوه و مایع کاستارد هستند. تارت‌های ریزه نیز به تارت‌های کوچک اطلاق می‌شود. به عنوان مثال می‌توان از تارت ریزه تخم مرغ نام برد.

مثالی دیگر که در خصوص تارت‌ها می‌توان زد تارت‌های مربایی هستند که رنگ آنها بسته به مزه‌ای است که در مربا (به عنوان پرکننده) استفاده می‌شود. از میان تارت‌ها می‌توان به تارت خوش‌پخت نیز اشاره کرد که خاستگاه بریتانیایی دارد. از تارت‌های نمکی می‌توان به پای کیش اشاره کرد.

پای کیش نوعی شیرینی پوسته خوشگوار، روی ظرف باز پر کردن پنیر ، گوشت و سبزیجات تهیه می شود ولی بسته به مواد داخل آن می تواند شور یا ترش هم باشد

تفاوت اصلی تارت با انواع کیک در آن است که نان تارت بدون پف عمل می‌آید حال آنکه در دسته کیک‌ها پف از موارد غیر قابل حذف است. در صورتی که در خمیر تارت شکر وجود داشته باشد برای شیرینی‌جات و در صورت عدم استفاده از شکر برای غذاها به کار برده می‌شود.

در این رسپی خمیر تارت فرانسوی آموزش داده شده است. خمیر تارت به دو دسته خمیر غیرشیرین یا بریزه که دارای شکر ناچیزی است و خمیر شیرین تارت که دارای شکر نسبتاً زیادی است تقسیم می‌شود.

خمیر تارت فرانسوی-تصویری

برای تهیه خمیر تارت فرانسوی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی خمیر تارت فرانسوی از marmiton.org / مترجم drfarahnak.com

  1. *کره می بایست ۳ ساعت قبل از یخچال خارج شده باشد، هم چنین می توانید به مدت یک دقیقه آن را درون ماکروفر با قدرت کم قرار دهید تا کمی نرم شود و به شکل پماد در بیاید ولی هرگز نباید آب شود.
  2. زرده تخم مرغ و آب (80 میلی لیتر = 1/3 فنجان) را اضافه کنید. آرد و نمک را در یک ظرف مخلوط کنید، به آن شکر را نیز اضافه کنید. کره را به آرد اضافه کرده و سپس به آرامی با نوک انگشتان آن را ورز دهید و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه این کار را ادامه دهید. سپس به سرعت آب را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا خمیر به شکل گلوله در نیاید. برای مدت 1 ساعت خمیر را در یخچال قرار دهید. سپس مطابق شکل خمیر را داخل قالب پهن نمایید.
  3. برای پخت بهتر با چنگال سوراخ هایی در خمیر ایجاد کنید. و به مدت۱۰ تا ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید و در طی این مدت می بایست روند پخت را بررسی کنید تا خمیر شما نسوزد. داخل خمیر را می توان بسته به ذائقه و سلیقه با هر چیزی پر کرد.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.