انچیلادای مرغ و پنیر

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
35 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
3 فنجان (خرد)
مرغ پخته
200 گرم
پنیر موتزارلا
8 عدد متوسط
نان تورتیا
4 عدد متوسط
گوجه فرنگی
1 عدد کوچک
پیاز قرمز
1/2 فنجان
آب مرغ
2 ق غذاخوری
روغن زیتون
6 ق غ (خرد)
برگ گشنيز
1 عدد متوسط
فلفل چیلی
1/2 ق چایخوری
شکر سفید
70 گرم
پنیر گودا
1/2 ق چایخوری
نمک
انچیلادای مرغ و پنیر

انچیلادا (Enchilada) نوعی لازانیای مکزیکی است که پایه آن همان نان تورتیای معروف است که سرخ شده و به دور انواع موادتشکیل دهنده ازجمله گوشت، پنیر، لوبیا، سیب‌زمینی، سبزیجات، غذاهای دریایی و یا ترکیبی پیچیده و با سس چیلی پوشانده می‌شود.

تورتیا نوعی نان نازک پخته شده از آرد سفید بسیار آسیاب شده است. این نان که ماده آن از ذرت نشأت می‌گیرد معموماً به همراه گوشت برای پختن غذاهایی چون تاکو، بوریتو و انچیلادا استفاده می‌شود.

تورتیا یا همان نان ذرت به عنوان پایه و اساس بیشتر غذاهای مکزیکی ریشه‌ای مکزیکی، اسپانیایی دارد و در زبان مکزیکی به معنای “کیک کوچک” است و اشاره به چندین نوع غذای مختلف دارد که به همراه آن در مکزیک، اسپانیای و بعضی قسمت‌های آمریکا خورده می‌شود.

تورتیلا را گاهی به عنوان نان و معمولا به همراه گوشت برای پختن غذاهایی چونتاکو، بوریتو و انچیلادا در صورتی که با کمی خمیر سیب‌زمینی درست شود به عنوان چیپس با انواع دیپ‌ها مصرف می‌کنند.

انچیلادا یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی مکزیک است که آن را هم به صورت ساده و با دیپ چیلی و هم به همراه مواد مختلفی که در آن وجود دارد می‌خورند و تاپینگ‌های آن معمولا پنیر، خامه ترش،کاهو، زیتون، پیازخردشده، فلفل تند، سالسا و گشنیز تازه هستند.

در این رسپی انچیلادای مرغ و پنیر آموزش داده شده است.

برای تهیه انچیلادای مرغ و پنیر در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی انچیلادای مرغ و پنیر از sarbezan.com

  1. پوست گوجه فرنگی را کنده و خرد کنید. تخم‌های فلفل چیلی را درآورید. فر را از قبل گرم کنید. پیاز را به حلقه‌های نازک ورقه کنید .
  2. پیاز، گوجه‌ها و فلفل چیلی را روی سینی فری که روی آن را با فویل پوشانده‌اید قرار داده و به اندازه‌ای در فر قرار دهید که نرم و کمی قهوه‌ای شوند (حدودا7 تا 10 دقیقه.) در صورت نیاز آن‌ها را برگردانید.
  3. سبزیجات گریل شده در فر و مایعات را به مخلوط کن منتقل کنید. آب مرغ را اضافه کرده و پوره کنید. نمک و شکر به آن‌ها اضافه کنید.
  4. در این حین ترتیاها را اگر تازه نیستند در حوله کاغذی مرطوب پیچیده و در مایکروویو قرار دهید تا گرم و نرم شوند(1 دقیقه) و با‌‌ همان حوله کاغذی بگذارید بماند. مرغ‌ها را در کاسه‌ای با 2 پیمانه پنیر موتزارلا (رنده شده) مخلوط کنید.
  5. مقداری از این مخلوط مرغ را وسط هر یک از نان‌های ترتیا قرار دهید. نصف مقدار برگ گشنیز به آن اضافه کرده و آن را رول کنید. آن‌ها را در یک ظرف مخصوص فر که کمی چرب کرده‌اید کنار هم قررا داده و با قلمو 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون را روی سطح آن‌ها بمالید. آن‌ها را در فر بگذارید تا زمانی که ترد و طلایی شوند (حدود3 دقیقه)
  6. پوره گوجه و سپس پنیر گودا (رنده شده) را روی آن‌ها بریزید. به داخل فر بازگردانده و گریل کنید تا پنیر ذوب شود.
  7. آن را با باقی مانده گشنیز تزیین و سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.