ادویه پای کدو حلوایی

زمان آماده سازی
5 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
تنقلات-کمپوت و ادویه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
3 1/2 ق غذاخوری
دارچین
2 ق چایخوری
پودر زنجبیل
2 1/4 ق چایخوری
جوز
2 1/4 ق چایخوری
پودر میخک
ادویه پای کدو حلوایی

اَدویه (Spice) مواد گیاهی استفاده شده به منظور عطر و طعم دهی به مواد غذایی هستند و از برخی از آن‌ها برای مقاصد خوراکی یا دارویی نیز استفاده می‌شود. ادویه در زبان عربی جمع مکسر دواء است.

ادویه‌ها همچنین به عنوان ماده نگهدارنده استفاده شده‌اند و برای انسان در بسیاری از زمینه‌های دیگر مفید هستند. یک ادویه می‌تواند دانه خشک شده، میوه، ریشه، پوست یا مواد مغذی گیاهی در مقادیر ناچیز به عنوان افزودنی مواد غذایی برای عطر و طعم و رنگ باشد و یا به عنوان یک ماده نگهدارنده باشد که باکتری‌های مضر را می‌کشد و یا از رشد آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد. ادویه ممکن به منظور عطر و طعم دهی به غذا و یا برای پنهان کردن طعم‌های دیگر استفاده شود. در آشپزخانه، ادویه جات از سبزیجات که برگ دار، قسمت‌های گیاه سبز مورد استفاده برای طعم دهی یا به عنوان چاشنی هستند، متمایز هستند.

در فرهنگ‌های مختلف گیاهان متعددی جهت طعم دادن به غذاهای مختلف به کار می‌رود و شاید راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادویه‌جات به کار رفته در آنها مربوط می‌شود.

به عنوان نمونه در آشپزی هندی و بلوچی و پاکستانی به علت استفاده فراوان از انواع مصالحه (ادویه) و طعم دهنده‌های گرم، طعم تند طعم غالب بر غذاها می‌باشد. اما این در هند بیشتر و پاکستان کمی کمتر و در جنوب ایران بلوچستان خیلی کم استفاده میشود.

در این رسپی ادویه پای کدو حلوایی آموزش داده شده است. ادویه پای کدو حلوایی یک ترکیب ساده و عالی از ادویه های پاییزی می باشد.

برای تهیه ادویه پای کدو حلوایی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی ادویه پای کدو حلوایی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. تمامی مواد را با هم مخلوط کنید و در یک ظرف دربسته بریزید سپس در جایی تاریک قرار دهید تا تازه بماند.

2 cنظرات

  1. سلام کاربرد این ادویه چیه؟
    1. با سلام، این ادویه کاربرد زیادی در آشپزی دارد. مانند این که شما می توانید آن را به خامه فرم گرفته، خمیر پن کیک، موس ها و دسر ها، پاپ کورن، داخل قهوه، انواع شیرینی ها و نوشیدنی ها و .... اضافه کنید و از طعم و عطر آن لذت ببرید.

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.