ادویه ایتالیایی

زمان آماده سازی
3 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
تنقلات-کمپوت و ادویه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 قاشق غ (خشک)
پونه کوهی
1 1/2 ق غذاخوری
مرزنگوش (خشک)
1 1/2 ق غذاخوری
ریحان خشک
1 قاشق غ (خشک)
رزماری
1 قاشق غ (خشک)
مریم گلی
1 قاشق غ (خشک)
آویشن
ادویه ایتالیایی

ادویه ایتالیایی ترکیبی از چند سبزی مختلف می باشد که در خارج از کشور ایتالیا برای طعم دادن به غذا بسیار کاربرد دارد. ترکیبات اصلی ادویه ایتالیایی آویشن، ریحان، رزماری و پونه کوهی می باشد. گاهی پودر سیر، مریم گلی و گشنیز نیز به ادویه ایتالیایی اضافه می شود.

ادویه ایتالیایی به رغم نام آن، جزئی از غذاهای سنتی ایتالیا نیست و در مارکت های کشور ایتالیا به جز آن هایی که مواد غذایی خارجی می فروشند، نمی توان این ادویه را یافت.

ورژن مشابه آن در شهر بولونیا به نام salamoia Bolognese وجود دارد که از ترکیب نمک دریایی، رزماری، مریم گلی، سیر و فلفل سیاه تشکیل شده است.

ادویه (Spice) مواد گیاهی استفاده شده به منظور عطر و طعم دهی به مواد غذایی هستند و از برخی از آن‌ها برای مقاصد خوراکی یا دارویی نیز استفاده می‌شود. ادویه در زبان عربی جمع مکسر دواء است.

ادویه‌ها همچنین به عنوان ماده نگهدارنده استفاده شده‌اند و برای انسان در بسیاری از زمینه‌های دیگر مفید هستند. یک ادویه می‌تواند دانه خشک شده، میوه، ریشه، پوست یا مواد مغذی گیاهی در مقادیر ناچیز به عنوان افزودنی مواد غذایی برای عطر و طعم و رنگ باشد و یا به عنوان یک ماده نگهدارنده باشد که باکتری‌های مضر را می‌کشد و یا از رشد آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد.

ادویه ممکن به منظور عطر و طعم دهی به غذا و یا برای پنهان کردن طعم‌های دیگر استفاده شود. در آشپزخانه، ادویه جات از سبزیجات که برگ دار، قسمت‌های گیاه سبز مورد استفاده برای طعم دهی یا به عنوان چاشنی هستند، متمایز هستند.

در فرهنگ‌های مختلف گیاهان متعددی جهت طعم دادن به غذاهای مختلف به کار می‌رود و شاید راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادویه‌جات به کار رفته در آنها مربوط می‌شود.

به عنوان نمونه در آشپزی هندی و بلوچی و پاکستانی به علت استفاده فراوان از انواع مصالحه (ادویه) و طعم دهنده‌های گرم، طعم تند طعم غالب بر غذاها می‌باشد. اما این در هند بیشتر و پاکستان کمی کمتر و در جنوب ایران بلوچستان خیلی کم استفاده میشود.

در این رسپی ادویه ایتالیایی آموزش داده شده است.

برای تهیه ادویه ایتالیایی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی ادویه ایتالیایی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی ادویه ایتالیایی از wholesomeyum.com

  1. تمامی مواد را با هم مخلوط کنید و داخل ظرفی که هوا به آن نفوذ نکند نگهداری کنید. می توانید ادویه را آسیاب کنید و به صورت پودر استفاده کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.