کیک خیس شکلاتی

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
35 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
7 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 فنجان
آرد
1 1/2 فنجان
شیر
1 فنجان
روغن
5 ق غذاخوری
پودر کاکائو
1 ق چایخوری
بیکینگ پودر
1/8 ق چایخوری
جوش شیرین
1/2 ق چایخوری
وانیل
3 عدد متوسط
تخم مرغ
1 1/2 فنجان
شکر سفید
0 به میزان لازم
بادام
کیک خیس شکلاتی

کیک خیس شکلاتی

کیک شکلاتی (Chocolate cake) نوعی کیک است که با شکلات یا کاکائو طعم داده می‌شود.

کیک (Cake) گونه‌ای شیرینی است که خاستگاه اروپایی دارد. اگرچه به باور باستان‌شناسان این خوراک از زمان‌های باستان وجود داشته‌است، اما تصوری که از کیک امروزی وجود دارد و سه ویژگیِ شیرین بودن، سبکی و بافت اسفنجی را در ذهن مجسم می‌کند، نوعی شیرینی است که از میانهٔ سدهٔ هجدهم به وجود آمده‌است.

آرد، شکر، تخم مرغ و کره چهار ماده‌ای هستند که بیش از مواد دیگر در کیک به کار برده می‌شوند. کیکها به طور کلی به دو گروه بزرگ غیرچرب یا کیکهای اسفنجی و چرب یا کیکهای کره‌ای تقسیم می‌شوند.

تفاوت کیکهای کره‌ای با کیکهای اسفنجی در اینست که برخلاف کیکهای اسفنجی حباب داخل این نوع کیک در اثر وارد کردن هوا توسط به‌هم‌زدن شکر و تخم مرغ بوجود نیامده‌است بلکه عامل اصلی در بوجود آمدن حباب در این نوع کیکها، ایجاد گاز در داخل کیک، بخاطر استفاده از یک عامل ورآورنده نظیر بیکینگ پودر است.

در این رسپی کیک خیس شکلاتی آموزش داده شده است. کیک خیس شکلاتی را در صورت تمایل با خامه فرم گرفته سرو نمایید. برای تهیه کیک خیس شکلاتی دقت نمایید که در ۲۵-۳۰ دقیقه اول زمان پخت، درب فر را باز نکنید. در صورت تمایل روی کیک خیس شکلاتی را با بادام پرک شده تزیین و سرو کنید.

*** برای مشاهده خامه فرم گرفته به دو روش کلیک نمایید.

برای تهیه کیک خیس شکلاتی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. ابتدا فر رو با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.
  2. آرد، بیکینگ پودر و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و سه بار الک میکنیم. شیر، شکر و روغن مایع و پودر کاکائو رو در یه ظرف کاملا مخلوط کنید وخوب هم بزنید و یه لیوان از مواد رو کنار بذارید تا بعدا به عنوان سس ازش استفاده کنید.
  3. تخم مرغها رو دونه دونه به باقیمانده مخلوط پودر کاکائو اضافه کرده و با همزن هم میزنیم. وانیل رو اضافه کرده و هم بزنید. مخلوط آرد رو کم کم اضافه میکنیم و فقط در حد مخلوط شدن مواد اون ها رو هم می زنیم.
  4. مواد را داخل قالب از قبل چرب شده میریزیم و در فر به مدت 30-40 دقیقه میذاریم تا بپزد بعد از این مدت کیک را از فر بیرون میاریم و روی کیک سوراخ هایی رو ایجاد می کنیم. (با چنگال یا سیخ چوبی) سپس همانطور داغ داغ سسی رو که ازقبل کنار گذاشته بودیم روش میریزیم و اجازه میدهیم که سس به خورد کیک برود بعد کیک را میبریم و تزیین میکنیم.
  5. روی کیک را با بادام پرک شده تزیین و سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.