کیک توت فرنگی خامه ای

زمان آماده سازی
60 دقیقه
زمان پخت و پز
60 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
7 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 پیمانه
آرد
12 عدد متوسط
تخم مرغ
2 پیمانه
شکر سفید
2 فنجان (خرد)
توت فرنگی
1 پیمانه
خامه
1 پیمانه
پنیر خامه ای
1 پیمانه
پودر قند
0 به میزان لازم
شکلات ساده
کیک توت فرنگی خامه ای

کیک (Cake) گونه‌ای شیرینی است که خاستگاه اروپایی دارد. اگرچه به باور باستان‌شناسان این خوراک از زمان‌های باستان وجود داشته‌است، اما تصوری که از کیک امروزی وجود دارد و سه ویژگیِ شیرین بودن، سبکی و بافت اسفنجی را در ذهن مجسم می‌کند، نوعی شیرینی است که از میانه سده هجدهم به وجود آمده‌است.

آرد، شکر، تخم مرغ و کره چهار ماده‌ای هستند که بیش از مواد دیگر در کیک به کار برده می‌شوند. کیکها به طور کلی به دو گروه بزرگ غیرچرب یا کیکهای اسفنجی و چرب یا کیکهای کره‌ای تقسیم می‌شوند.

تفاوت کیکهای کره‌ای با کیکهای اسفنجی در اینست که برخلاف کیکهای اسفنجی حباب داخل این نوع کیک در اثر وارد کردن هوا توسط به‌هم‌زدن شکر و تخم مرغ بوجود نیامده‌است بلکه عامل اصلی در بوجود آمدن حباب در این نوع کیکها، ایجاد گاز در داخل کیک، بخاطر استفاده از یک عامل ورآورنده نظیر بیکینگ پودر است.

در این رسپی کیک توت فرنگی خامه ای آموزش داده شده است. در صورت تمایل می توانید کیک توت فرنگی خامه ای را با شکلات رنده شده تزیین و سرو کنید.

برای تهیه کیک توت فرنگی خامه ای ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید. 

رسپی کیک توت فرنگی خامه ای از sarashpazpapion.com 

  1. ابتدا تخم مرغها و شکر را مخلوط کرده و با دور تند همزن 3-5 دقیقه مخلوط کنید تا غلیظ و کشدار شود. آرد را الک کرده و کم کم به مواد اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.
  2. داخل قالب کاغذ روغنی قرار دهید یا آنکه به خوبی آن را چرب کنید و و مایه کیک را داخل قالب بریزید (این مواد برای تهیه ۲کیک متوسط کافی است)
  3. قالب را داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۱۵ تا۲۰ دقیقه قرار دهید.
  4. توت فرنگی ها را شسته و داخل میکسر کاملا پوره کنید. پنیرخامه ای و پودر قند را با همزن ۱۰ دقیقه بزنید تا سفت و غلیظ شود .
  5. مقداری شیر به خامه اضافه کنید تا غلظت آن مناسب گردد. کیک ها را پس از اینکه خنک شدند از وسط برش بزنید .
  6. روی یک لایه کیک پوره توت فرنگی و روی لایه رویی خامه بریزید و تا انتها ادامه دهید. روی کیک را با خامه و شکلات تخته ای آب شده تزیین کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.