کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون

زمان آماده سازی
30 دقیقه
زمان پخت و پز
25 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
240 گرم
خمیر کروسان
4 اسلایس
پنیر چدار
8 اسلایس
ژامبون
1 ق غذاخوری
آب
1 عدد متوسط
تخم مرغ
0 به میزان لازم
زیتون سیاه
کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون

کروسان (یا کراواسان) نوعی نان و شیرینی هلالی شکل است که با آرد، خمیرمایه و کره تهیه می شود و خمیر آن با بکارگیری کره، بصورت خمیر هزار لا آماده می گردد.

خمیر هزارلا نوعی خمیر چند لایه است که با قرار دادن کره در داخل خمیر و تا کردن خمیر تهیه می‌شود. این خمیر بیشتر برای تهیه پای به کار می‌رود.

خمیر هزارلا در آشپزی فرانسوی یکی از خمیرهای پرعطر و خوش‌طعم به شمار می‌آید.

نام دیگر خمیر هزارلا، خمیر پای فرانسوی است. در ایران این خمیر به نام خمیر هزارلا، خمیر هزار برگ و خمیر ورقه‌ای شناخته می‌شود، همچنین از این خمیر در برخی از منابع ایرانی به عنوان خمیر میل‌فوی نام برده شده‌است.

میل‌فوی در زبان فرانسوی به معنای هزار برگ و نام نوعی شیرینی یا کیک نیز هست. در فرانسه شیرینی ناپلئونی، «شیرینی میل‌فوی» یا «کیک هزارلایه» نامیده می‌شود

خمیر هزارلا، بیشتر در شیرینی‌های فرانسوی استفاده می‌شود، این خمیر از لایه‌های خمیر و چربی شکل گرفته‌است. نسبت چربی معمولاً بالاست و بیش از ۳۰ درصد از تمام خمیر خام را تشکیل می‌دهد.

کروسان هرچند بطور اولیه در قرن ۱۳ میلادی در کشور اتریش ابداع و متداول شده، ولی بعنوان نان رسمی صبحانه فرانسوی شناخته می شود و تقریباً در سراسر اروپا یکی از ارکان صبحانه اروپایی است.

آن را در کشورهای مختلف اروپا با نام های متفاوت می‌توان یافت در اتریش که مبدع اصلی آن است بنام Kipfel و در کشورهای آلمانیش بنام Gipfeli عرضه میگردد.

انواع ساده و مغز دار آن تهیه می شود و از پنیر، گوشت، مغز های گیاهی و خامه و کرم در ساخت آن بکار برده میشود.

خمیر کروسان می‌توان آن را هسته اولیه خوراکی های آماده فعلی دانست بخصوص آنکه انواع خام و نپخته آن نیز بصورت یخزده عرضه می شود.

در این رسپی کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون آموزش داده شده است. کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون یک پیش غذای دلچسب و همچنین ایده جالبی برای جشن هالووین می باشد.

آموزش ویدیویی

کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون
آموزش تصویری

برای تهیه کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی کروسان مومیایی با پنیر و ژامبون توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید.
  2. خمیر را آماده نمایید (طبق رسپی زیر و یا آماده از فروشگاه ها) پس از پهن کردن آن، طبق آموزش تصویری ابتدا ورقه های پنیر و بعد ژامبون را در یک ردیف بر روی خمیر بچینید به طوری که 2.5 سانت از لبه خمیر فاصله داشته باشد. لبه های بزرگ خمیر را با چاقوی تیزی به طول 2 سانت برش دهید.
     مشاهده کنید: طرز تهیه خمیر کروسان
  3. لبه کوچکتر را بر روی ژامبون برگردانید تا سر کروسان بسته شود. برای تا کردن برش های نواری، طبق آموزش تصویری اقدام نمایید. در نهایت لبه کوچکتر خمیر را به داخل برگردانید تا انتهای کروسان هم بسته شود.
  4. آب و تخم مرغ را با هم مخلوط کرده سپس بر روی خمیر بمالید. از زیتون برای چشم های مومیایی استفاده کنید و در نهایت برای مدت 20-25 دفیقه یا تا زمانیکه کروسان طلایی شود در فر قرار دهید تا بپزد.
  5. مومیایی را برش دهید و گرم سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.