چیز کیک ومپایر

زمان آماده سازی
120 دقیقه
زمان پخت و پز
25 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان
بیسکویت (پودر شده)
460 گرم
پنیر خامه ای
3/4 فنجان
شکر سفید
1/3 فنجان
کره
1 ق چایخوری
پوست لیموترش (رنده)
2 ق چایخوری
وانیل
3 عدد متوسط
تخم مرغ
1/4 فنجان
مربا
چیز کیک ومپایر

چیز کیک یا کیک پنیر (Cheesecake) شیرینی مغذی و پرمایه‌ای است که از پنیر دَلَمه یا پنیر خامه‌ای و دیگر افزودنی‌ها تهیه می‌شود. برای تهیه چیز کیک غالباً از پنیر خامه‌ای و پنیر ماسکارپونه استفاده می‌شود.

ماسکارپونه یک پنیر ایتالیایی پرچربی و دارای خامه سه لایه می‌باشد. پنیر خامه‌ای فراورده‌ای است که از مخلوط کردن خامه با شیر بدون افزودن حرارت به دست می‌آید. نگهداری آن باید در درجه حرارت زیر ۱۰۰ درجه باشد. طعم آن کمی ترش بوده و مانند کره نرم و قابل گسترده شدن‌است.

همراه با نان، انگور و یا در داخل کیک پنیر خورده می‌شود. همچنین بر روی سالادهمراه با سالمون دودی و داخل پوره سیب زمینی نیز بکار می‌رود. ترکیب مواد آن ۵۵ درصد آب، ۳۳ درصدچربی، ۱۰ درصد پروتئین و ۰٫۸ تا ۱٫۲ درصد نمک است. این نوع پنیر برای اولین بار در سال ۱۸۷۲۲ میلادی در آمریکا تولید شده‌است. پنیر فیلادلفیا یکی از شناخته شدن انواع پنیر خامه‌ای در جهان است.

نوعی از چیزکیک ها با براونی تهیه می شوند که به آن چیزکیک با پایه براونی می گویند.

این نوع کیک‌ها دو نوع دارند که یا پخته‌شده هستند و یا غیرپخته که پس از آماده‌سازی در یخچال گذاشته می‌شوند تا آماده و سفت گردند. نیویورک چیز کیک اصیل‌ترین نوع چیز کیک است که برای تهیه آن باید نکات زیادی رعایت شود.

ساخت این گونه دسر سابقه طولانی ندارد و تنها چیزی نزدیک به ۲۰۰ سال از تولید آن می‌گذرد.

در این رسپی چیز کیک ومپایر آموزش داده شده است که ایده جالبی برای دسر و همچنین جشن هالووین می باشد.

برای تهیه چیز کیک ومپایر در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی چیز کیک ومپایر توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی چیز کیک ومپایر از  bettycrocker.com

  1. ابتدا فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن کنید. داخل قالب مافین کاغذ مخصوص آن را بیندازید. کره را ذوب کنید. در یک کاسه ای بیسکویت پودر شده، کره ذوب شده و 1/4 از مقدار شکر را با هم مخلوط کنید. به عنوان کراست این چیزکیک؛ داخل هر قالب مافین مقداری از این مخلوط را بریزید و فشار دهید.
  2. در ظرف بزرگی پنیر خامه ای و باقیمانده شکر را با همزن هم بزنید تا نرم و خامه ای شود سپس پوست لیموترش، تخم مرغ ها و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. روی هر کراست مقداری از این مخلوط را بریزید.
  3. برای مدت 20-25 دقیقه چیزکیک ها را بپزید سپس آن ها را از فر و سپس از قالب خارج کنید و اجازه دهید برای مدت 30 دقیقه بر روی توری فلزی خنک شوند.
  4. به وسیله نی روی هر چیزکیک را دو سوارخ کنید سپس به وسیله قیف مقداری از شربت مربا (آلبالو، توت فرنگی و...) بریزید و سر آن را کمی با قیچی ببرید سپس داخل سوراخ ها طوری پایپ کنید که کمی از آن بیرون بریزد.
  5. برای مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده سرو شود.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.