پوره کدو حلوایی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 عدد کوچک
کدو حلوایی
0 به میزان لازم
آب
پوره کدو حلوایی

کدو تنبل یا کدو حلوایی میوه‌ای است تقریباً شبیه به کدو که رنگ نارنجی دارد و به مصارف گوناگون می‌رسد. اندازهٔ این میوه می‌تواند بسیار بزرگ شود. بزرگ‌ترین کدو تنبل دنیا وزنی بیش از ۸۰۰۰ کیلوگرم داشته‌است.

کدو تنبل و کدو حلوایی دو گونه کدو هستند -کدو حلوایی شیرین و به رنگ زرد یا نارنجی است و عموما” یکطرف آن بزرگتر و پهنتر از طرف دیگر است و برای خوردن کاشته می‌شود. کدو تنبل بسیار درشت بیضوی شکل یا کروی و بشتر اوقات دنبلی شکل است و وزن آن به ۴۰ کیلو گرم هم می‌رسد که نوع بیضوی آن به خاطر استفاده از تخم آن کاشته می‌شود.

کدو تنبل شیرین مزه است و پوست آن ضخیم و گوشتی است و از آن می‌توان برای تهیه سوپ یا کیک استفاده کرد. دانه‌های درون کدو تنبل هم خوراکی هستند. تخمهٔ کدو که از همین دانه‌ها تهیه می‌شود، به صورت تنقلات به مصرف می‌رسد. همچنین، برگ‌های گیاه کدو تنبل و حتی گلِ آن هم مصرف خوراکی دارد.

 کدو پلو یک غذای سنتی آمل است که به آن کی پلا می گویند. در آمل کدو را مخلوط با برنج می پزند و مصرف می کنند. شمالی ها کدو پلو را بدون گوشت مصرف می کنند اما می توان آن را با گوشت قرمز و یا مرغ نیز تهیه کرد.

در این پوره کدو حلوایی آموزش داده شده است. پوره کدو حلوایی یک غذای مغذی،‌ مناسب و بسیار دوست داشتنی برای کوچولوهای شماست. شما می‌توانید بعد از سن ۸ ماهگی پوره کدو حلوایی را در رژیم غذایی‌شان بگنجانید. پوره کدو حلوایی بسیار خوشمزه و كاربردی است و از آن میتوانید در تهیه بستنی، كیك، غذا استفاده كنید و حتی آن را به صورت ساده هم مصرف كنید.

برای پوره کدو حلوایی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحهاستفاده نمایید.

رسپی پوره کدو حلوایی از parsegard.com

  1. کدو حلوایی را دو نیم کنید و تخمه‌های آن را با قاشق درآورید. 2.5 سانتی متر آب در تابه فر بریزید. سپس کدو حلوایی نیم شده را پشت و رو در آن قرار دهید. هنگام پخت میزان آب را بررسی کنید.
  2. آن را به مدت ۴۰ دقیقه در فر با ۲۰۴ درجه سانتیگراد (۴۰۰F) بپزید یا تا زمانی که پوست آن چروک شده و گوشت آن نرم شود. سپس با قاشق گوشت کدو را در آورید. آن‌ها را در دستگاهی که برای پوره کردن استفاده می‌کنید، ریخته و پوره کنید.
  3. برای اینکه پوره رقیق و نرمی داشته باشید، مقداری آب به آن اضافه کنید.
  4. همچنین می‌توانید کدو حلوایی را پوست کنده، تخم آن را بیرون ریخته و خرد کرده و بخار پز یا آب پز کنید تا نرم شود (مانند آب پز کردن سیب زمینی) و سپس با دستگاه پوره کنید و کمی آب به آن اضافه کنید.
  5. نکته: بهترین روش برای تهیه پوره کدو حلوایی آن است كه كدو را ابتدا پوست گرفته و تخم هایش را در آورید و با آب و شكر سر سماور یا بخاری قرار دهید تا آرام آرام بپزد اینگونه شیره بسیار خوشمزه ای برجای میگذارد.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.