پلو با سبزیحات برای کودک

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
1 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 عدد متوسط
گوجه فرنگی
50 گرم
سینه مرغ
1/2 عدد کوچک
ساقه کرفس
1 ق غذاخوری
نخود فرنگی
1/3 فنجان
برنج
پلو با سبزیحات برای کودک

پلو (Pilaf) در آشپزی ایرانی، آذربایجانی، ترکیه، ازبکستان و بسیاری از کشورهای خاورمیانه به برنجی گفته می شود که با مواد دیگری مانند انواع گوشت، سبزیجات، حبوبات و خشکبار و حتی انواع ادویجات، طبخ می‌شود که تهیه آن به هر دو صورت کته و آب‌کش ممکن است.

در برخی غذاها نیز ممکن است پس از طبخ کامل چلو (برنج ساده) آن را با مواد دیگر مخلوط و پلو را تهیه می کنند. همچنین غذاهایی مانند آش و هریسه و جود دارند که با وجود برنج در آنها، با عنوان پلو یا چلو شناخته نمی‌شوند. در تعریف پلو در دهخدا آمده است: طعامی است که از برنج کنند و در آن گوشت و کشمش و خرما و مانند آن با ادویه کنند و آن را اقسام است.

تفاوت پلو با چلو

چلو یا خشکه برنج غذایی است که از برنج تهیه می‌شود و با کباب یا خورش خورده می‌شود. در چلو برنج خالص با روغن یا کره پخته می‌شود. تفاوت آن با پلو در این است که در چلو، برنج به تنهایی و بدون مخلوط شدن با مواد دیگری از قبیل ماش و عدس و رشته و نظایر اینها پخت می‌شود.

از انواع پلوهای ایرانی می‌توان به باقلاپلو، سبزی پلو، مرصع‌پلو، شیرین پلو، زرشک پلو، آلبالو پلو، ماش پلو، رشته پلو، استانبولی پلو، لوبیا پلو، نخودپلو، کلم‌پلو، انار پلو و عدس پلو اشاره کرد.

در این رسپی پلو با سبزیحات برای کودک آموزش داده شده است. پلو با سبزیحات برای کودک غذای مناسبی برای کودکان بالای ۱۰ ماه می باشد.

برای تهیه پلو با سبزیحات برای کودک در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پلو با سبزیحات برای کودک توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی پلو با سبزیحات برای کودک از yumama.com

  1. مرغ، گوجه پوست گرفته و کرفس را به صورت مکعبی خرد کنید. نخود ها را نیز بپزید و له کنید و داخل ظرف مناسبی بریزید.
  2. 1.5 فنجان آب به سبزیجات اضافه کنید و اجازه دهید تا به جوش آید. برنج را نیز اضافه کنید و بگذارید تا مرغ و سبزیجات بپزند و برنج نرم شود. (در صورت لزوم مقداری آب جوش اضافه کنید.) در آخر بگذارید تا مقداری از آب برنج باقی بماند.
  3. غذا را داخل ظرف کودک بریزید و اجازه دهید تا از حرارت بیفتد سپس آن را به کودک بدهید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.