پای موز و کاکائو آسان

زمان آماده سازی
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/2 فنجان
گردو
1/3 فنجان
بادام
1/3 فنجان
بادام هندی
2 عدد متوسط
موز
4 ق غذاخوری
پودر کاکائو
1/4 ق چایخوری
نمک
70 گرم
شکلات ساده
3 ق غذاخوری
عسل
6 عدد بزرگ
خرما
پای موز و کاکائو آسان

پای (Pie) یک ظرف غذا پخته شده‌است که معمولاً با لایه خمیر شیرینی پوشش داده می‌شود و یا به طور کامل از مواد شیرینی ساخته می‌شود. در واقع پای، نوعی خوراک پیراشکی مانند است که از دو بخش تشکیل می‌شود: یک بخش آن لایه خمیری است و بخش دیگر موادی است که درون این خمیر قرار می‌گیرد. پای بر اساس لایه خود دسته‌بندی می‌شود.

پای پُر (تک پوسته و یا از پایین پوسته)، لایه خمیر شیرینی همانند ظرف شیرینی‌پزی در زیر و مواد در بالای لایه شیرینی قرار می‌گیرد و روی مواد غذایی، باز گذاشته‌است. این نوع پای‌ها را تارت می‌نامند. که بیشتر در پای‌های شیرین اینگونه‌است. ولی یکی از معروف‌ترین پای‌های شور مزه که فقط قسمت زیرش خمیر دارد، پای کیش می‌باشد.

پای بالا پوسته، که مواد پای در پایین ظرف می‌باشد و روی این مواد را با خمیر پای می‌پوشانند.

پای دو پوسته، مواد را درون خمیر قرار داده و خمیر را می‌پیچند. یعنی موادغذایی به طور کامل در پوسته‌ای از شیرینی محصور می‌شود.

برای پوسته پای موادمختلفی استفاده می‌شود، از جمله پودر شیرینی پزی بیسکویت و یا سیب زمینی له شده و معمولاً خمیر پای، حاوی کره بوده که فراورده پوک و تردی را ایجاد می‌کند. و برای مواد داخل پای ( پیراشکی) موادی چون انواع گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، مربا، مارمالاد، انواع پنیر، خامه، شکلات، کاسترد، مغز میوه یا دیگر انواع مواد شور یا شیرین می‌شوند.

اگر لازم باشد که خمیر پای بیشتر از مواد داخل پای بپزد، ابتدا خمیر را پخته و سپس مواد داخل پای را اضافه نموده و برای مدت کوتاهی دوباره آن را می‌پزند. گاهی اصلاً پخت مجدد لازم نیست و تنها پس از اضافه نمودن مواد به خمیر پای و سرد شدن خمیر پخته، آن را در یخچال می‌گذارند.

در این رسپی پای موز و کاکائو آسان آموزش داده شده است.

برای تهیه پای موز و کاکائو آسان در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پای موز و کاکائو آسان توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. مغزها را داخل غذاساز بریزید و پودر کنید. بعد خرما (بدون پوست و هسته) و سپس یک عدد از موز، نمک، پودر کاکائو را اضافه کنید و مخلوط کنید تا مواد با هم مخلوط شوند.
  2. خمیر به دست آمده را در ظرفی پهن کنید و سطح روی آن را صاف کنید. روی آن را عسل و سپس شکلات را که رنده کرده اید، بریزید. در نهایت روی آن را موز حلقه حلقه شده بچینید.
  3. با بستنی وانیلی سرو کنید.
  4. نکته: این پای احتیاج به خنک شدن در یخچال ندارد اما تا زمان سرو در یخچال قرار دهید. بهتر است قبل از سرو موز های حلقه شده را روی آن بچینید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.