پای اسفناج با پنیر سوئیسی

زمان آماده سازی
25 دقیقه
زمان پخت و پز
20 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
خمیر هزارلا
110 گرم
پنیر سوئیسی
1 فنجان (خرد)
قارچ
4 ق غذاخوری
کره
300 گرم (خُرد)
اسفناج
پای اسفناج با پنیر سوئیسی

پای (Pie) یک ظرف غذا پخته شده‌است که معمولاً با لایه خمیر شیرینی پوشش داده می‌شود و یا به طور کامل از مواد شیرینی ساخته می‌شود. در واقع پای، نوعی خوراک پیراشکی مانند است که از دو بخش تشکیل می‌شود: یک بخش آن لایه خمیری است و بخش دیگر موادی است که درون این خمیر قرار می‌گیرد. پای بر اساس لایه خود دسته‌بندی می‌شود.

پای بالا پوسته، که مواد پای در پایین ظرف می‌باشد و روی این مواد را با خمیر پای می‌پوشانند. پای دو پوسته، مواد را درون خمیر قرار داده و خمیر را می‌پیچند. یعنی موادغذایی به طور کامل در پوسته‌ای از شیرینی محصور می‌شود.

برای پوسته پای موادمختلفی استفاده می‌شود، از جمله پودر شیرینی پزی بیسکویت و یا سیب زمینی له شده و معمولاً خمیر پای، حاوی کره بوده که فراورده پوک و تردی را ایجاد می‌کند. و برای مواد داخل پای ( پیراشکی) موادی چون انواع گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، مربا، مارمالاد، انواع پنیر، خامه، شکلات، کاسترد، مغز میوه یا دیگر انواع مواد شور یا شیرین می‌شوند.

اگر لازم باشد که خمیر پای بیشتر از مواد داخل پای بپزد، ابتدا خمیر را پخته و سپس مواد داخل پای را اضافه نموده و برای مدت کوتاهی دوباره آن را می‌پزند. گاهی اصلاً پخت مجدد لازم نیست و تنها پس از اضافه نمودن مواد به خمیر پای و سرد شدن خمیر پخته، آن را در یخچال می‌گذارند.

در این رسپی پای اسفناج با پنیر سوئیسی آموزش داده شده است.

*** برای مشاهده رسپی خمیر هزارلا کلیک نمایید.

*** برای مشاهده رسپی خمیر هزارلا همراه با آموزش ویدیویی کلیک نمایید.

برای تهیه پای اسفناج با پنیر سوئیسی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی پای اسفناج با پنیر سوئیسی از parsegard.com

  1. فر را از قبل روی 170 درجه سانتیگراد گرم می‌کنیم. آب اسفناج را خوب می‌گیریم. برای گرفتن آب اضافی اسفناج، آن را بین حوله کاغذی فشار می‌دهیم.
  2. 2 قاشق غذا خوری کره را در قابلمه روی حرارت متوسط آب می‌کنیم. قارچ‌ها را اضافه می‌کنیم و 5 دقیقه می‌پزیم. اسفناج ،قارچ و پنیر (می‌توانید به ‌جای آن از پنیر چداررنده شده استفاده کنید) را با هم مخلوط می‌کنیم و تفت می دهیم تا آب آن ها کشیده شود سپس کنار می‌گذاریم.
  3. یک ورق خمیر‌هزار‌لا را به صورت یک مستطیل 28 در 33 سانتیمتری باز می‌کنیم. باقی کره را آب می‌کنیم. ½ کره آب شده را با قلمو روی خمیر می‌مالیم. ½ از مخلوط اسفناج را روی کره (خمیر) پخش می‌کنیم و آن را به شکل رولت رول می‌کنیم، از طول آن شروع می‌کنیم. همین شیوه را در باقی خمیرها تکرار می‌کنیم.
  4. رول‌ها را در پلاستیک می‌پیچیم و در صورت تمایل می‌توانیم 2 روز در یخچال نگه ‌داریم. رول‌ها را به تکه‌های نیم سانتیمتری می‌بریم. آنها را روی سینی شیرینی‌پزی چرب‌شده قرار می‌دهیم. 15 تا 20 دقیقه می‌گذاریم در فر بماند یا تا زمانی که رنگ آن قهوه‌ای- طلایی شود.
  5. نکته: در این غذا از خمیر هزار لا استفاده شده است. خمیر هزارلا به دو صورت خمیر باز نشده که با وردنه باید آن را باز کرد و ورق آماده در شیرینی فروشی ها موجود است. البته به صورت منجمد که باید بگذارید یخ آن باز شود. این خمیر باید به صورت کاملاً سرد استفاده شود. اگر عجله ندارید بهتر است از شب قبل بگذارید در یخچال یخ آن باز شود، در غیر این صورت در دمای محیط قرار دهید. اگر خمیر هزار لا را آماده داشته ‌‎باشید می‌توانید این غذا را تنها در 30 دقیقه درست‌کنید. با این مقدار مواد می‌توانید 12 تا 15 رول درست کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.