پانچ انگور ادویه دار

زمان آماده سازی
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
نوشیدنی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
16 فنجان
آب انگور
4 عدد متوسط
چوب دارچین
1 ق چایخوری
جوز
8 عدد متوسط
دانه هل
0 به میزان لازم
یخ
پانچ انگور ادویه دار

پانچ (Punch) نوعی اصطلاح در طبقه بندی وسیعی از نوشیدنی ها می باشد که هم به صورت الکلی و هم غیر الکلی وجود دارد. به طور عمومی شامل میوه و یا آب میوه می باشد. این نوشیدنی از هند به انگلیس در اوایل قرن هفدهم میلادی مطرح شد و از آن جا به کشور های دیگر گسترش پیدا کرد.

برخی از نوشیدنی های دیگر:

میلک‌ شِیک (Milkshake)؛ به معنی شیرِ زده‌شده) گونه‌ای نوشیدنی شیرین خنک است که معمولاً از شیر، بستنی، یا آیس میلک، طعم دهنده‌ها و یا شیرین کننده‌هایی مانند باتر اسکاچ، کارامل، سس شکلات، یا شهد میوه درست می‌شود.

رستوران‌ها و بارها معمولاً میلک شیک را «دست‌ساز» و با چند اسکوپ بستنی و شیر، در مخلوط‌کن درست می‌کنند اما بسیاری از رستوران‌های فست‌فود، میلک شیک را در دستگاه میلک‌شیک‌ساز درست می‌کنند.

فراپه (Frappé) گونه‌ای یخ‌ قهوه کف‌دار می‌باشد که همچنین با نام‌های کافه فراپه و فراپه یونانی شناخته می‌شود. این نوشیدنی به سال ۱۹۵۷ در شهر تسالونیکی یونان نوآفرینی شد.

در قبرس و یونان این نوشیدنی خواهان‌های بسیاری در میان جوانان و گردشگران دارد. البته امروزه آوازهٔ آن به کشورهای دیگر هم گسترش یافته است.

در این رسپی پانچ انگور ادویه دار آموزش داده شده است. با این مقدار مواد می‌توانید از ۱۰-۱۲ نفر با پانچ انگور ادویه دار پذیرایی کنید. این نوشیدنی بسیار مناسبی برای جشن هالووین نیز می باشد.

برای تهیه پانچ انگور ادویه دار ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحهاستفاده نمایید.

(رسپی پانچ انگور ادویه دار توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

 رسپی پانچ انگور ادویه دار از marthastewart.com

  1. در قابلمه‎ای آب انگور، دانه هل، چوب دارچین و جوزهندی (رنده شده) را با هم مخلوط کنید. مخلوط را جوش بیاورید و اجازه دهید برای مدت 1 دقیقه بجوشد سپس از روی حرارت بردارید و روی آن را بپوشانید و اجازه دهید تا برای مدت 20 دقیقه به همان حالت بماند.
  2. مخلوط را از داخل صافی عبور دهید سپس داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود. هنگام سرو مخلوط را داخل لیوان های بلند بریزید و داخل لیوان تکه های یخ و چند دانه انگور برای تزیین بیندازید و سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.