پاستا با میت بال

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
50 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
ناهار
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
گوشت چرخکرده
1 عدد متوسط
تخم مرغ
2 ق غذاخوری
پنیر پارمزان
1 عدد متوسط
سیر ریز خرد شده
2 ق چایخوری
پونه کوهی
3 ق غذاخوری
خرده نان خشک شده
0 عدد (خرد)
پیاز
2 عدد (خرد)
سیر (حبه)
1 ق غذاخوری
کره
1 ق غذاخوری
روغن زیتون
2 فنجان
پوره گوجه فرنگی
1/2 فنجان
شیر
500 گرم
اسپاگتی
2 فنجان
آب
پاستا با میت بال

میت بال (Meatballیا گوشت قلقلی (که در ایران برخی آن را کله گنجشکی می‌نامند) نوعی غذاست؛ که عبارت است از کوفته ریز به اندازه فندق تا گردو که از گوشت چرخ کرده و پیاز تهیه می‌شود.

پاستا یا خمیراک (Pasta) به معنی خمیر، یک اصطلاح عمومی برای گونه‌های مختلف ایتالیایی رشته فرنگی (نودل)، درست شده از خمیر آرد، آب و یا تخم مرغ است. پاستا حدوداً به ۳۵۰ شکل مختلف موجود است.

چند شکل معروف پاستا، اسپاگتی، ماکارونی، فوسیلی و لازانیا (به صورت ورقه‌ای) هستند. در ایران گاه واژه ماکارونی به صورت گسترده برای اسپاگتی و ماکارونی و غیره به کار می‌رود.

کامپانل «campanelle» نوعی از پاستا است که شبیه زنگوله ویا گل درست می شود (کامپانل در ایتالیایی به معنی زنگ کوچک است.) این پاستا با سس غلیظ سرو می شود و یا برای درست کردن کاسرول از آن استفاده می شود.

رشتار یا اسپاگتی نوعی پاستای استوانه ای نازک و کشیده با ریشه ایتالیایی و سیسیلی است و به عنوان یکی از غذاهای محبوب ایتالیایی شمرده می شود که غالباً از سمولینا یا آرد معمولی و آب تهیه می شود. اسپاگتی خشک ایتالیایی از آرد نوعی گندم سفت به نام Durum ساخته می شود ولی ممکن است در کشورهای دیگر از آردهای دیگر نیز تهیه گردد.

گاهی در اصطلاح رایج ایرانیان به همه نوع پاستای غیرورقه‌ای از جمله اسپاگتی، ماکارونی گفته می‌شود. با این وجود در جنوب ایتالیا و شهر ناپل به همه نوع پاستا “spaghetti e la pasta in generale” ماکارونی هم گفته میشود.

در ایران واژه ماکارونی، هم معنا با پاستا و به صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌ دار و غیره به کار می‌رود.

در این رسپی پاستا با میت بال آموزش داده شده است. پاستا با میت بال را گرم سرو نمایید.

برای تهیه پاستا با میت بال در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی پاستا با میت بال توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا میت بال ها را آماده کنید: در ظرف بزرگی گوشت، سیر ریز خرد شده، پنیر پارمزان، تخم مرغ، نصف مقدار پونه کوهی، خرده نان خشک و نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب هم بزنید و ورز دهید.
  2. بر روی سینی کوچکی سلیفون پهن کنید سپس مقداری از گوشت را بردارید و به شکل یک توپ 3 سانتی فرم دهید و بر روی سینی بچینید. سینی را تا زمانیکه سس آماده شود داخل یخچال قرار دهید.
  3. آماده کردن سس: پیاز خرد شده، 2 عدد سیر (خرد شده) و باقیمانده پونه کوهی را داخل غذاساز بریزید و پالس بزنید تا با هم مخلوط شوند. روغن و کره را داخل ظرفی بریزید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید، مخلوط سیر و پیاز را به آن اضافه کنید و تفت دهید. پوره گوجه و آب را به آن اضافه کنید و هم بزنید. بگذارید برای مدت 10 دقیقه بجوشد تا کمی غلیظ شود. نمک و فلفل آن را تنظیم کنید.
  4. شیر را اضفه کنید و مجددا اجازه دهید تا به جوش آید سپس میت بال ها را از یخچال خارج کرده و به آرامی به آن اضافه کنید و کنار هم بچینید. آن ها را هم نزنید. درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید برای مدت 20 دقیقه به آرامی بجوشد.
  5. پاستا را مطابق راهنمای روی جعبه آماده کنید. میت بال ها را از آن به آرامی خارج کنید. پاستای آماده شده را داخل سس بریزید و خوب زیرو رو کنید تا سس به همه جای پاستا آغشته شود سپس میت بال ها را روی آن بریزید و گرم سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.