نان پیده ترکیه ای

زمان آماده سازی
135 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
آرد
1/2 فنجان
آب ولرم
1 عدد متوسط
زرده تخم مرغ
2 ق غذاخوری
کنجد
1 ق غذاخوری
سیاه دانه
1 ق غذاخوری
پودر خمیر مایه
1 ق غذاخوری
شکر سفید
1 ق غذاخوری
نمک
1 ق غذاخوری
روغن زیتون
نان پیده ترکیه ای

پیده یکی از انواع غذاهای نانی ترکیه، یونان و برخی کشورهای عربی است که به نام های مختلف در این کشورها نامیده می شوند و دارای تنوع زیادی است که در ترکیه به نام pide و در کشورهای عربی به اسم لاه مجون نامیده می شود.

نان (Bread) به آن دسته از غذاها اطلاق می شود که با پختن، بخارپز کردن و یا سرخ کردن خمیری که متشکل از آرد و آب است، تهیه می شود.

نان در سراسر دنیا، یک غذای اصلی محسوب می شود. معمولاً از آرد گندم خمیری تهیه می کنند که به کمک خمیر مایه، ور می آید و حجمش زیاد می شود و در نهایت درون تنور یا فر آنرا می پزند.

مایه اصلی میانی پیده می تواند گوشتی، گیاهی، پنیری یا تخم مرغی باشد که در اینجا با اسفناج و پنیر آموزش داده می شود. شمال ایران هم غذایی به نام پیده دارند که شبیه پیده ترکیه ای است.

پیده که با نام پیتزای ترکی هم شناخته می شود، پیترایی است مخصوص کشور ترکیه، پیده در لفظ به معنای اسکله می باشد و این نام با شکل ظاهری این پیتزا عجین شده است، در پیده خمیر پیتزا به صورت مربع برش داده می شود و دو سمتش جمع می شوند و مواد پیترا داخل خمیر ریخته می شود، پیده را مانند دیگر پیترا ها می توانید در طعم و مزه های مختلف تهیه و نوش جان نمایید.

در این رسپی نان پیده ترکیه ای آموزش داده شده است. نان پیده ترکیه ای را گرم سرو نمایید.

برای تهیه نان پیده ترکیه ای ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

 

  1. آرد، مخمر، شکر و نمک را در یک کاسه مخلوط کنید. در مرکز مخلوط آرد، گودالی ایجاد کنید و آب را آرام آرام به آن اضافه کنید؛ سپس با دست خمیر را (15 دقیقه) ورز دهید تا جایی‌که یک دست شود و کش بیاید.
  2. کاسه متوسطی را کمی با روغن زیتون چرب کرده و خمیر را درون آن گذاشته و روی آن را کاغذ روغنی بیندازید و با سلفون بپوشانید. 1 تا 1 ساعت و نیم آن را در جای گرمی بگذارید تا مقدار خمیر 2 برابر شود و به عبارتی خمیر ور بیاید.
  3. فر را روی دمای 230 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. خمیر را روی سطح صافی که آردپاشی شده پهن کنید و به دوقسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را روی کاغذ روغنی پهن کرده تا به صورت مستطیلی 18 در 40 سانتیمتری درآید.
  4. روی خمیر را کاغذ روغنی بکشید و برای 15 دقیقه کنار بگذارید. کنجد و سیاه دانه را روی آن بریزید.
  5. زرده تخم مرغ را هم بزنید و روی خمیر را کاملا با تخم‌ مرغ آغشته کنید. برای 10-15 دقیقه آن را داخل فر بگذارید تا طلایی رنگ شود.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.