نان مجارستانی لانگوس

زمان آماده سازی
80 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
آرد
7 گرم
پودر خمیر مایه
150 میلی لیتر
شیر
1 ق غذاخوری
نمک
1 ق غذاخوری
شکر
3 عدد متوسط
سیر (حبه)
100 میلی لیتر
روغن آفتابگردان
0 به میزان لازم
خامه ترش
0 به میزان لازم
پنیر
نان مجارستانی لانگوس

نان (Bread) به آن دسته از غذاها اطلاق می شود که با پختن، بخارپز کردن و یا سرخ کردن خمیری که متشکل از آرد و آب است، تهیه می شود.

در بیشتر خمیرها نمک هم لازم است و معمولاً از یک ماده برای ور آمدن خمیر نان استفاده می کنند. در تهیه نان به غیر از نمک، مخمر، روغن و آب، و گاهی برخی ادویه جات، از انواع غلات استفاده می کنند و انواع بسیار متفاوتی نان را عرضه می نمایند.

نان در سراسر دنیا، یک غذای اصلی محسوب می شود. معمولاً از آرد گندم خمیری تهیه می کنند که به کمک خمیر مایه، ور می آید و حجمش زیاد می شود و در نهایت درون تنور یا فر آنرا می پزند.

برای تهیه نان در خانه یا کارخانجات، معمولاً از خمیر ترش استفاده می شود. این گاز سبب ترد شدن نان شده و عطر و طعم خوبی به آن می دهد. خمیر ترش، طعم ترشی به خمیر می دهد و طی فرایند تخمیر، بخشی از هیدرات های کربن موجود در خمیر را تجزیه می کند. همین امر، باعث می شود که نان راحت تر هضم گردد. از دیگر خواص خمیر ترش این است که نان را برای مدت زمان طولانی تری تازه نگه می دارد.

در این رسپی نان مجارستانی لانگوس آموزش داده شده است.نان لانگوس یک غدای کلاسیک خیابانی مجارستانی است که با روغن سیر، خامه ترش و پنیر رنده شده سرو می شود.

برای تهیه نان مجارستانی لانگوس در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی نان مجارستانی لانگوس از bedunim.ir

  1. ابتدا با درست کردن روغن سیر شروع می کنیم. سیر را رنده کنید و روی آن مقداری روغن آفتابگردان بریزید و کنار بگذارید.
  2. شیر را داخل لیوان بریزید، شکر را اضافه کنید، ۱ قاشق چای خوری آرد و خمیر مایه تازه را اضافه کنید. (اگر خمیر مایه خشک استفاده می کنید فقط کافی است آن را به شیر اضافه کنید) مواد را هم بزنید و منتظر بمانید تا حباب ها روی شیر شکل بگیرد (بین ۸ الی ۱۰ دقیقه)
  3. آرد، نمک و ترکیب مایه خمیر را داخل ظرفی بریزید و هم بزنید. سپس خمیر را روی سطح صافی قرار دهید و چند دقیقه ورز دهید. سپس خمیر را دخل ظرفی قرار دهید روی آن را بپوشانید و به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه در فضای گرمی قرار دهید تا زمانی که حجم آن دو برابر شود.
  4. دوباره خمیر را روی سطح صافی قرار دهید و به چند قسمت مساوی تقسیم کنید. هر کدام را به شکل توپ در بیاورید و دوباره به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دیگر کنار بگذارید. سپس هر کدام از خمیرها را صاف کنید و کناره های آن ها را بکشید تا خمیر نازک تر شود.
  5. داخل تابه به ارتفاع ۳ الی ۴ سانتیمتر روغن بریزید و اجازه دهید روغن کاملا داغ شود. می توانید حرارت روغن را با ریختن یک ذره خمیر امتحان کنید اگر خمیر سریع روی روغن بیاید روغن آماده است.
  6. اکنون شعله گاز را کم کنید و خمیر را داخل تابه قرار دهید. زمانی که لبه های خمیر طلایی رنگ شد خمیر را پشت و رو کنید تا پشت آن هم سرخ شود. زمانی که روی خمیر طلایی مایل به قهوه ای رنگ شد آن را از داخل تابه بردارید و روی یک عدد دستمال کاغذی قراردهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.
  7. مقداری روغن سیر روی نان بریزید و روی آن را با خامه ترش، پنیر رنده شده و کمی نمک بپوشانید و تا زمانی که گرم است سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.