موساکا یونانی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
180 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
185 میلی لیتر
روغن زیتون
1500 گرم
گوشت کتف گوسفند
1 عدد بزرگ
پیاز
1 عدد متوسط
هویج
1 عدد متوسط
ساقه کرفس
2 ق غذاخوری
رب گوجه فرنگی
1 عدد متوسط
برگ بو
1
رزماری
1 عدد متوسط
چوب دارچین
125 میلی لیتر
آب مرغ
800 گرم (خُرد)
گوجه فرنگی
1500 گرم
بادمجان
1/4 ق چایخوری
دارچین
1/4 ق چایخوری
پودر میخک
1/2 ق چایخوری
جوز
80 گرم
کره
500 میلی لیتر
شیر
75 گرم
آرد
100 گرم
پنیر پارمزان
2 عدد متوسط
زرده تخم مرغ
2 عدد متوسط
سیر (حبه)
موساکا یونانی

موساکا از غذاهایی است که با بادنجان و یا سیب‌زمینی درست می‌شود. اغلب دارای گوشت چرخ‌کرده و از غذاهای کشورهای امپراتوری سابق عثمانی و دارای تنوع منطقه‌ای و محلی فراوانی است.

در کشور یونان در بیشتر دستورالعمل‌های موساکا یونانی اجزای تشکیل‌دهنده اصلی بادنجان سرخ کرده، گوجه‌فرنگی و معمولاً گوشت چرخ‌کرده است. بهرحال نوع یونانی آن شامل لایه‌هایی از گوشت و بادنجان پخته است که بر روی آن سس بشامل ریخته شده است.

نوع جدید موساکا یونانی آن احتمالاً توسط آشپز نیکولاس تلمنتس در دههٔ ۱۹۲۰ فرمول‌بندی شده است. آن موساکا سه لایه داشت که پیش از مخلوط شدن با هم برای پخت نهایی به طور جداگانه پخته می‌شدند.

لایه پایین بادنجان‌های خرد شده و سرخ شده در روغن زیتون بودند، لایه وسطی گوشت چرخ‌کرده بره که به آرامی پخته شده است با گوجه فرنگی خرد یا پوره شده، پیاز، سیر و ادویه (دارچین، فلفل فرنگی، و فلفل سیاه) و لایه بالایی سس بشامل و یا کاستارد خوشمزه بودند. سپس آن را در در ظرفی قرار داده و آن را تا زمانی که لایه بالایی قهوه‌ای رنگ شود می‌پزند.

موساکا معمولاً گرم، نه خیلی داغ سرو می‌شود، موساکای چهارگوش تمایل به غلتیدن دارد و بنابراین قبل از سرو باید آن را مدتی بی‌حرکت گذاشت تا سفت شده و حالت بگیرد. گرم گردن دوباره آن این مشکل را ایجاد نمی‌کند.

این دستورالعمل اساسی نسخه‌های دیگری هم دارد، گاهی روی آن سس نمی‌ریزند و گاهی هم از سبزیجات دیگری استفاده می‌شود. در این نسخه‌ها ممکن است به جای تکه‌های بادنجان از تکه‌های سرخ کرده کدو سبز، تکه‌های کمی سرخ‌کردهٔ سیب‌زمینی یا قارچ سرخ کرده استفاده کرد.

نسخه‌ای از این دستورالعمل ویژه وگانیسم هم در کتاب آشپزی یونانی نوشته شده توسط تلمنتس وجود دارد، که در آن گوشت یا محصولات لبنی به کار نمی‌رود و فقط از سبزیجات (به جای گوشت چرخ‌کرده از بادمجان) سس گوجه‌فرنگی و خرده‌های نان استفاده می‌شود.

در این رسپی موساکا یونانی آموزش داده شده است.

*** برای مشاهده رسپی موساکا یونانی با گوشت و پنیر کلیک نمایید.

برای تهیه موساکا یونانی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی موساکا یونانی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی موساکا یونانی از www.sbs.com.au

  1. یک قالب 22 سانتیمتری مربع شکل را آماده کنید، 2 قاشق غذاخوری از روغن زیتون را داخل تابه ایکه زیرش ضخیم است بریزید و روی حرارت بالا، قرار بدهید.گوشت بره (کتف) را تفت دهید، بمدت 5 دقیقه و بعضی وقتها برگردانید تا هر طرفش قهوه ای شود.سپس داخل کاسه ای بگذارید.
  2. در همان تابه، 1 قاشق غذاخوری از روغن زیتون را ریخته و پیاز ریز خرد شده، هویج و ساقه کرفس خرد شده را اضافه کنید و 5 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.سیر ریز خرد شده را اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر تفت دهید. رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و 2 دقیقه بپزید، و بعضا هم بزنید.سپس 125 میلی لیتر آب مرغ، گوجه فرنگی خرد شده، چایخوری دارچین، چوب دارچین، رزماری، پودر میخک، 1/4 قاشق چایخوری از پودر جوز هندی و 1 برگ بو را اضافه کنید و بجوشانید.
  3. سپس گوشت را به اندازه های 4 سانتیمتر، ببرید و اضافه کنید و در تابه را محکم ببندید و حرارت را کم کنید و حدود 2 و نیم ساعت بپزید تا گوشت نرم شود.
  4. در این حین، بادنجان هارا به اندازه 5 میلی متر خرد کرده و 1 ساعت داخل آب خیس کنید و سپس با دستمال کاغذی خوب خشک کنید.سپس 2 قاشق غذاخوری از روغن زیتون را داخل تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و 1/3 بادنجان هارا تفت دهید، طوریکه هر طرفشان 3 دقیقه بپزد تا طلایی شوند. بعد روی کاغذ روغنی بگذارید و اینکار را آنقدر تکرار کنید تا بادنجان ها تمام شوند.
  5. فر را در دمای 200 درجه بگذارید. اگر از فر با فن استفاده می کنید، دمای فر را 20 درجه کمتر کنید.
  6. برای سس بشامل، کره را داخل تابه، روی حرارت بالا، آب کنید، آرد را اضافه کنید و 2 دقیقه تفت دهید تا شروع کند به حباب حباب شدن.سپس شیر گرم را اضافه کنید و مدام هم بزنید بمدت 3 دقیقه، تا بجوشد.از روی حرارت بردارید و پنیر رنده شده را اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس زرده های تخم مرغ و 1/4 قاشق چایخوری پودر جوز هندی را اضافه کنید.
  7. به گوشت، نمک و فلفل سیاه بزنید و با چنگال گوشت را ریش ریش کنید و چوب دارچین را بردارید.
  8. 1/3 از بادنجان هارا داخل یک ظرف 22 سانتیمتری بچینید و نصف مواد گوشتی را روی بادنجان ها پخش کنید و سپس نصف بادنجان های باقیمانده را روی مواد گوشتی بریزید و سپس بقیه مواد گوشتی را رویش پخش کرده و بقیه بادنجان هارا رویش بچینید.
  9. سپس سس بشامل را رویش بریزید و یکنواخت کنید. موساکا را 30 دقیقه بپزید تا رویش، قهوه ای طلایی شود.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.