مرغ با سیب و اسفناج

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
شام
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 ق غذاخوری
روغن مایع
4 عدد متوسط
سینه مرغ
1/4 ق چایخوری
نمک
1/4 ق چایخوری
فلفل سیاه
1 عدد کوچک
سیر (حبه)
1/2 فنجان
سرکه سیب
1 عدد متوسط
سیب
6 فنجان
اسفناج
1 ق غذاخوری
سس خردل
مرغ با سیب و اسفناج

یکی از مهمترین مواد غذایی محسوب می‌شود که سرشار از پروتئین‌های مختلف است. تردیدی نیست که گوشت مرغ جایگزینی سالم و مناسب برای گوشت قرمز می ‏باشد.

براساس مطالعات انجام شده ، غذاهایی مثل گوشت مرغ که سرشار از نیاسین هستند می‌توانند از بیماری‌های مغزی از قبیل آلزایمر جلوگیری کنند.
بیشتر افرادی که گیاه خوار نیستند ادعا می کنند مرغ جز اصلی غذاهای روزانه آن ها است! این گوشت همه کاره ، می تواند به صد روش مختلف طبخ شود ، پس هیچ وقت از خوردن آن خسته نمی شوید. مرغ حاوی مواد مغذی زیاد است. می توانید آن را برای لاغر شدن انتخاب کرده و بهتر از مواد مغذی آن ، استفاده کنید.
افرادی که می ‏خواهند مقدار چربی غذای ‏شان را کم کنند، می ‏توانند از گوشت مرغ استفاده کنند. لخم ‏ترین قسمت گوشت مرغ، گوشت سینه‏ می‏ باشد که در مقایسه با ران، چربی اش نصف است.
گوشت مرغ در مقایسه با گوشت گاو، چربی اشباع کمتری دارد. مرغ منبع خوب پروتئین بدون چربیست، به این معنی که چربی پایینی دارد. پروتئین ، شما را برای مدت زمان طولانی سیر نگه داشته و باعث کاهش وزن می شود. در واقع هر ۴ گرم گوشت مرغ به طور تمام و کمال، ۸۶ درصد پروتئین توصیه شده در رژیم غذایی را تامین می‌کند.

مرغ منبع خیلی خوب پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد.

در این رسپی مرغ با سیب و اسفناج آموزش داده شده است. برای رسپی مرغ با سیب و اسفناج در صورت امکان از سیب سبز استفاده نمایید.

برای تهیه مرغ با سیب و اسفناج در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. روغن را در یک ماهیتابه نچسب روی شعله متوسط رو به بالا گرم کنید. سیب ها را پوست کنید و اسلایس کنید. روی مرغ نمک و فلفل بریزید و سپس در ماهیتابه قرار دهید.
  2. هر طرف مرغ را به مدت 5 تا 6 دقیقه و یا تا زمانی که به رنگ قهوه ای درآید بپزید سپس مرغ را به یک بشقاب منتقل کنید و گرم نگهش دارید.
  3. سیر (ریز شده)، سس خردل، سرکه سیب و سیب اسلایس شده را به ماهیتابه اضافه کنید و تا رسیدن به نقطه جوش حرارت دهید، شعله را کم کنید، اجازه دهید به مدت 5 دقیقه بجوشند و مرتب تکانشان دهید. مرغ را دوباره به ماهی تابه و کنار مواد دیگر برگردانید. به مدت سه دقیقه یا تا وقتی که سس ضخیم و مرغ پخته شود، ماهیتابه را روی شعله نگه دارید.
  4. اسفناج (خرد شده) را به ماهیتابه اضافه کنید. به همراه دیگر مواد اسفناج ها را نیز حدود یک دقیقه تفت دهید و سپس غذا را به همان شکل داغ سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.