مارمالاد سیب

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
45 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
مربا-ترشی-سس و کرم
ارسال شده توسط
ارسال شده در
6 عدد بزرگ
سیب
2 1/2 فنجان
شکر سفید
5 عدد متوسط
دانه هل
4 ق غذاخوری
آب لیموترش
1/2 ق غذاخوری
پودر ژلاتین
مارمالاد سیب

مارمالاد نوعی فرآورده کنسروی است که از میوه و شکر تهیه شده و معمولاً عاملی مانند ژلاتین برای ژله ای شدن به آن اضافه می‌کنند. در فرهنگ انگلیسی وآمریکایی، مارمالاد اغلب به نوعی کنسرو اطلاق می‌شود که از پرتقال یا سایر انواع مرکبات تهیه شده باشد.

این واژه اولین بار در سال ۱۴۸۰م به واژه نامهٔ کشور انگلستان وارد شد. اصل این واژه اسپانیایی است و به معنی کنسرو قابل نگهداری است که از میوه تهیه می‌شود.

رومیها از مردم یونان یادگرفته بودند که اگر میوهٔ به را همراه با عسل به آرامی بپزند، مربایی سفت و خوبی حاصل می‌شود (البته آنها هنوز به وجود پکتین درون میوه که خود، سبب سفت شدن می‌شود پی نبرده بودند).

در کتاب آشپزی مردمان رومی، دستورالعملی برای نگهداری از میوه وجود دارد که در آن، کل میوهٔ به (به همراه پوست و هسته) را همراه با ساقه و برگها داخل ظرفی که درون آن عسل رقیق شده قرار داشت می‌ریختند. به این مخلوط، ادویه هم اضافه نموده و آن را می‌جوشاندند. مارمالاد در قدیم به این صورت تهیه می‌شد.

برای تهیه مارمالاد، معمولاً میوه قاچ زده را به همراه پوست آن به مدت طولانی می‌پزند تا پوست میوه و گوشت آن کاملاً نرم شود. از این مارمالادها معمولاً به همراه نان تست برای صبحانه استفاده می‌کنند. مارمالادها بویژه مارمالاد پرتقالی انواع بسیار متنوعی دارند.

در این رسپی مارمالاد سیب آموزش داده شده است. مارمالاد سیب را در منزل به صورت خانگی تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

آموزش تصویری مارمالاد سیب

برای تهیه مارمالاد سیب در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی مارمالاد سیب توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی مارمالاد سیب از theviewfromgreatisland.com

  1. ابتدا داخل 2/3 از ظرف بزرگی آب خنک بریزید و نصف میزان آب لیموترش را به آن بیفزایید و هم بزنید.
  2. یکی یکی سیب ها را پوست بکنید و هسته آن ها را خارج کنید سپس آن ها را 6-5 قسمت کنید. تکه های سیب را داخل آب یخ بریزید و کمی آن ها را زیرورو کنید که مخلوط آب به همه جای آن برسد و آب کامل آن ها را بپوشاند. (این کار برای جلوگیری از سیاه شدن سیب ها می باشد.)
  3. سیب ها را از آب خارج کنید (این آب را دور بریزید.) و آن ها را ریزتر خرد کنید سپس داخل قابلمه ای بریزید. شکر، دانه های هل (شکسته شده) و باقیمانده آب لیمو ترش را نیز بیفزایید و هم بزنید سپس ظرف را بر روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش آید.
  4. برای مدت 30-40 دقیقه اجازه دهید تا مخلوط بجوشد و کمی غلیظ شود. در ظرف کوچکی پودر ژلاتین را با 1 ق غ آب مخلوط کنید و به روش بن ماری ژلاتین را ذوب کنید و این مخلوط ژلاتین را به مخلوط داخل قابلمه بیفزایید و خوب هم بزنید. بعد از یکی دو جوش ظرف را از روی حرارت بردارید.
  5. اجازه دهید تا مارمالاد به طور کامل خنک شود سپس در ظرف هایی که هوا به داخل آن نفوذ نکند بریزید و در یخچال قرار دهید.
  6. نکته: در صورت تمایل می توان با گوشکوب برقی کمی مارمالاد را له تر کرد.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.