شیرینی پفکی نارگیلی

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
3 عدد متوسط
سفیده تخم مرغ
1 1/2 پیمانه
پودر نارگیل
1 1/2 پیمانه
شکر
1/8 ق چایخوری
وانیل
0 به میزان لازم
پودر پسته
شیرینی پفکی نارگیلی

 شيريني گردويي، يكي از گزينه هايي است كه كمتر كسي پيدا مي شود كه از طعم فوق العاده آن لذت نبرد. شیرینی گردویی یکی از انواع شیرینی‌های سنتی ایرانی است. در این نوع شیرینی آرد، گردو، شکر و تخم مرغ بکار می‌رود. این شیرینی فاقد روغن است.

به طور کلی شیرینی به ماده غذایی اطلاق می‌گردد که ماده اصلی آن شکر یا پودر قند یا قندهای مصنوعی باشد و در تعریف آن‌قدر گسترده است که شکلات‌ها را هم در بر می‌گیرد. در اغلب شیرینی‌ها، آرد و تخم‌مرغ ماده اصلی دیگری علاوه بر ماده شیرین کننده بشمار می‌آیند.

انواع شیرینی بر اساس ساختار

  • پوسته کوتاه ؛ساده ترین و شایع ترین شیرینی است. که با آرد، روغن وشکر ساخته شده، و به طور عمده در تارت ها این نوع استفاده می شود. همچنین اغلب در ساخت پای سیب بکار می رود .
  • خمیر هزار برگ, شیرینی ساده ای است که هنگامی که پخته شده با توجه به تعداد لایه ها متورم می شود. که شروع فرآیند پخت با دمای بالا و پس از مدتی با کاهش حرارت حالت “پف” بدست می آید.
  • خمیر پف‌دار که در ایران به شیرینی دانمارکی معروف است؛ دارای لایه های بسیاری است که اضافه نمودن مخمرباعث تورم یا “پف” آن می شود. پف آن بر اساس دمای فر، ورق ورقه و تردی آن بستگی دارد.
  • فیلو؛ معمولا در چند لایه نازک خمیر و به همراه کره می باشد. آن ها بسیار ظریف هستند و به راحتی خرد می‌شود.
تاثیر دما بر شیرینی

طعم شیرین مواد در دما های مختلف متفاوت است. شیرینی از رابطه‌ی مستقیم دما پیروی میکند.

بر این اساس هرچه دمای محصول (خوراکی) بیشتر باشد طمع شیرین بیشتر بر ذائقه حس میشود ؛ و هرچه دما پایین تر باشد کم تر طعم شیرین حس میشود.

در این رسپی شیرینی پفکی نارگیلی آموزش داده شده است.

برای تهیه شیرینی پفکی نارگیلی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی شیرینی پفکی نارگیلی از صفحه اینستاگرام ___goli__kh_

  1. اول باید همزنتون کاملا تمیز باشه و هم ظرفی ک قراره داخلش سفیده ها هم بخوره..ذره ای چربی و کثیفی نباید باشه چون موقع همزدن خوب پف نمیکنه سفیده هامون.
  2. خب حالا سفیده ها رو حسابی هم میزنیم تا پفکی بشه و بعد شکرو کم کم اضافه میکنیم و تقریبا 8دقیقه هم میزنیم و بعد وانیل اضافه میشه..و دیگه همزنو کنار میزاریم. پودر نارگیل رو اضافه میکنیم و با لیسک اروم هم میزنیم..کف سینی کاغذ میزاریم..چرب هم نمیخاد بشه.
  3. مواد شیرینی رو داخل قیف میریزیم باماسوره ساده و تو سینی بافاصله میزاریم..روشم پودر پسته میپاشیم و میزاربم داخل فر رو دمای 190بمدت 5دقیقه.
  4. حین پخت نباید فرو باز کرد پفش میخوابه...بعد از پخت فرو خاموش میکنیم و میزاریم تو همون فر 20دیقه بمونن تا حسابی خشک بشن.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.