شیرینی برفی

زمان آماده سازی
60 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
200 گرم
پودر نارگیل چرب
180 گرم
خامه
4 ق غذاخوری
پودر قند
شیرینی برفی

به طور کلی شیرینی به ماده غذایی اطلاق می‌گردد که ماده اصلی آن شکر یا پودر قند یا قندهای مصنوعی باشد و در تعریف آن‌قدر گسترده است که شکلات‌ها را هم در بر می‌گیرد. در اغلب شیرینی‌ها، آرد و تخم‌مرغ ماده اصلی دیگری علاوه بر ماده شیرین کننده بشمار می‌آیند.

انواع شیرینی بر اساس ساختار

  • پوسته کوتاه ؛ساده ترین و شایع ترین شیرینی است. که با آرد، روغن وشکر ساخته شده، و به طور عمده در تارت ها این نوع استفاده می شود. همچنین اغلب در ساخت پای سیب بکار می رود .
  • خمیر هزار برگ, شیرینی ساده ای است که هنگامی که پخته شده با توجه به تعداد لایه ها متورم می شود. که شروع فرآیند پخت با دمای بالا و پس از مدتی با کاهش حرارت حالت “پف” بدست می آید.
  • خمیر پف‌دار که در ایران به شیرینی دانمارکی معروف است؛ دارای لایه های بسیاری است که اضافه نمودن مخمرباعث تورم یا “پف” آن می شود. پف آن بر اساس دمای فر، ورق ورقه و تردی آن بستگی دارد.
  • فیلو؛ معمولا در چند لایه نازک خمیر و به همراه کره می باشد. آن ها بسیار ظریف هستند و به راحتی خرد می‌شود.
به جزء شیرینی‌های اصیل قدیمی ایران مانند گز و سوهان ، شیرینی‌ها در شیرینی فروشی‌های ایران به دو دسته اصلی شیرینی خشک و تر تقسیم می شوند. شیرینی‌های خشک شیرینی هایی هستند که در تهیه آنها از خامه استفاده نشده باشد و قابلیت نگه داری برای مدت بالا را داشته باشند. از معروف‌ترین این شیرینی‌ها می‌توان به شیرینی زبانی، کشمشی، دانمارکی و مربایی اشاره کرد.

ایرانیان تاریخی طولانی در تولید شیرینی جات داشته اند، بستنی البته نه به صورت فعلی، ۲۴۰۰۰ سال پیش در ایران اختراع شده است و ریشه تاریخی شیرینی‌های خشک غربی (cookie) به کلوچه ایرانی در ۱۳۰۰۰ سال پیش می‌رسد.

در این رسپی شیرینی برفی آموزش داده شده است. شیرینی برفی را می توان تا ۱۰ روز در یخچال نگهداری کرد.

برای تهیه شیرینی برفی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی شیرینی برفی از sugar___city

  1. در ظرفی خامه و پودرقند رو باهمزن ۳ الی ۵ دقیقه بزنین تا حجم بگیره. همزن رو کنار گذاشته و پودرنارگیل رو در چند مرحله اضافه کرده و با قاشق بخورد همدیگ داده تا بحالتی برسد ک کاملا با دست قابل فرم دادن باشد.
  2. حالا توپ هایی ب اندازه دلخواه درست کرده و در پودر نارگیل بغلتونین تا ظاهر زیباتری داشته باشه. میتونین داخلش فندق درسته هم بذارین.من تو بعضیاش گذاشتم. اگر شیرینیش براتون کم بود در درآخر یکم پودرقند روش الک کنین تا شیرینیش بالانس بشه.بذارین یخچال تا کاملا سرد بشه.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.