شکلات اسپرینکلز

زمان آماده سازی
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
0 به میزان لازم
شکلات ساده
شکلات اسپرینکلز

اسپرینکلز (Sprinkles) تکه های بسیار کوچک شیرین مزه ای هستند که برای تزیین دسر، دونات، بستنی و شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرند. هم چنین می توان آن ها را داخل خمیر کیک، کاپ کیک و … اضافه کرد. اسپرینکلز انواع مختلفی دارد. رنگارنگT شکلاتی و …

به خوراکی‌های ساخته شده از کاکائو گفته می‌شود. این ماده غذایی پرطرفدار و انرژی زا، به‌گونه ساده از ترکیب شیر، شکر، کره کاکائو و پودر کاکائو با نسبت‌های دگرگون ساخته می‌شود.

شکلات‌ها بیشتر با شیر ترکیب می‌شوند. هراندازه که اندازه شکلات بکارگرفته شده بیشتر باشد شکلات سیاه‌تر و تلخ‌تر می‌شود. شکلات‌ها از ۱۰٪ (شکلات سپید) تا ۹۹٪ (دارک چاکلت یا شکلات تلخ) درجه‌بندی می‌شوند. گاهی اسانس نعنا، پرتقال، موز، توت‌فرنگی و مانند آن‌ها را برای مزه‌دادن به شکلات افزوده می‌شوند.

در شکلات‌های تخته‌ای از مغز میوه‌هایی چون مغز گردو، فندق، بادام زمینی و مانند آن‌ها به کار گرفته می‌شود. گاهی عسل، کارامل، مربا، کشمش هم در ساخته شکلات به کار می‌رود.

در این رسپی شکلات اسپرینکلز آموزش داده شده است.

برای تهیه شکلات اسپرینکلز در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی شکلات اسپرینکلز توسط تیم آشپزخانک گردآوری شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. اول مقداری شکلات رو ذوب کنید و داخل قیف بریزید. سر قیف رو کمی ببرید سپس روی سینی که کاغذ روغنی پهن کردین به صورت خط های افقی پایپ کنید.
  2. در آخر هم بگذارید داخل فریزر (۵-۱۰ دقیقه) تا سفت شه. ✔️ از فریزر خارج کنید و کاغذ رو رول کنید و تا جایی که میتونید خردش کنید. سایزش سلیقه ای هست فقط سریع انجام بدین که ذوب نشه. در ظرف دربسته و در یخچال نگهداری کنید. .

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.