شرت برد کوکی کران بری و پرتقال

زمان آماده سازی
130 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
225 گرم
کره
2 1/2 فنجان
آرد
3/4 فنجان
شکر سفید
2 ق غذاخوری
شیر
1 ق چایخوری
عصاره وانیل
1/2 ق چایخوری
نمک
3/4 فنجان
کران بری خشک
2 1/2 ق غذاخوری
پوست پرتقال (رنده)
65 گرم (خُرد)
گردو
شرت برد کوکی کران بری و پرتقال

شُرت برِد (Shortbread) گروهي از بيسكويت ها هستند كه بافت منسجمی دارند و به طور معمول از یک قسمت شکر، دو قسمت کره و سه قسمت آرد تهیه می شوند. (نسبت وزنی)

امروزه استفاده از آرد گندم در این نوع بیسکویت ها رایج تر است و اضافه کردن مواد دیگر نظیر  آرد برنج و یا آرد ذرت سبب تغییر در بافت  شرت برد خواهد شد.

شرت برد را با پودر قند، رويال آيسينگ، شكلات مذاب، باتر كريم و یا با خامه فرم گرفته و میوهتزئين ميكنند.

مطلب مهم و کلی در مورد بیسکویت ها این است که هر چه نسبت كره به آرد بيشتر باشد، بيسكويتِ پوك و تردتري خواهیم داشت. این بیسکویت ها به راحتی خرد  می شود ولی طعم بهتری دارد.

به طور سنتي شرت برد را در سيني مستطيلي بزرگ پخته با چنگال بر روی آن سوراخ ايجاد كرده و بعد از پخت اسلايس ميكنند و يا اينكه از اول به صورت مستطیل های کوچک قالب ميزنند و یا برش می دهند. هچنین با  قالب هاي گرد تابه اي شكل مخصوص نیز تهیه ميكنند و بعد از پخت مانند كيك برش ميزنند.

شرت برد فرم متفاوتی از شرت کیک است. تفاوت شرت کیک ها می تواند استفاده از روغن گیاهی به جای کره باشد و همچنین یک عامل ور آمئن خمیر نظیر بیکینگ پودر نیز در شرت کیک ها وجود دارد.

اگر مایل بودید شرت برد کاکائویی داشته باشید، مقدار آرد را نصف کرده و به جای آن از پودر کاکائواستفاده نمایید.

در این رسپی شرت برد کوکی کران بری و پرتقال آموزش داده شده است. شرت برد کوکی کران بری و پرتقال شیرینی خوشمزه ای برای کریسمس و عید نوروز می باشد.

برای تهیه شرت برد کوکی کران بری و پرتقال در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی شرت برد کوکی کران بری و پرتقال توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی شرت برد کوکی کران بری و پرتقال از foxandbriar.com

  1. ابتدا کره نرم شده در دمای محیط و شکر را در ظرفی با همزن برقی برای مدت 2 دقیقه خوب هم بزنید تا رنگ مخلوط کمی روشن و کرکی شود. شیر، وانیل و پوست پرتقال را اضافه کنید و هم بزنید.
  2. به تدریج آرد، نمک، کران بری خشک شده و گردو خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر شکل گیرد. (مخلوط را زیاد هم نزنید.)
  3. خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت از آن را به شکل کنده درخت و یا استوانه ای به قطر 5 سانت فرم دهید. هر قسمت را جداگانه داخل سلیفون بپیچید و برای مدت حداقل 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سفت شوند.
  4. فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید. بر روی سینی فر کاغذ روغنی پهن نمایید. کنده ها را از یخچال خارج کنید و با چاقوی تیزی آن ها را با ضخامت 6 میلیمتر برش دهید و با فاصله از هم بر روی سینی فر بچینید.
  5. شرت برد ها را برای مدت 14-16 دقیقه داخل فر بپزید تا لبه های آن ها طلایی شوند.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.