سیب زمینی مارپیچی

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 عدد بزرگ
سیب زمینی
20 گرم
پنیر پارمزان
1 ق غذاخوری
فلفل قرمز
1 ق چایخوری
فلفل سیاه
20 گرم
کره
سیب زمینی مارپیچی

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم. زادگاه اولیه آن در آمریکای جنوبی بوده و اولین بار توسط میرزا ملکُم خان به ایران آورده شده است، برای همین در ابتدا به آن ” آلو ملکُم ” می گفتند و اکنون هم در بعضی شهرهای ایران سیب زمینی را بنام آلو می شناسند.ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است، بنابراین نباید آن را مصرف کرد.

سیب زمینی  در بین سبزیجات حاوی ویتامین C  بالایی است و هر ۱۰۰ گرم سیب زمینی ۲۰ تا ۲۵ میلی گرم ویتامین C دارد و برای تامین ویتامین C مورد نیاز برای جلوگیری از خونریزی لثه مفید است، ولی نکته بسیار مهم این است که در اثر ماندن در انبار و پخت نامناسب مقدار زیادی از ویتامین C آن به هدر می رود.

برای اینکه سیب زمینی ویتامین C کمتری را از دست بدهد ، سعی کنید آن را در مقدارهای کم خریداری و نگهداری کنید و آن را با پوست بپزید . برای پخت ، اول آب را در ظرف جوش بیاورید. بعد سیب زمینی ها را در آن بیاندازید و پس از پخت آنها را از آب خارج کنید و نگذارید در آب گرم بمانند.

در این رسپی سیب زمینی مارپیجی آموزش داده شده است.طرز تهیه سیب زمینی مارپیچی که هم سالم است و  هم خوش طعم و هم خوش رنگ. این غذای ساده رو می توناید هم برای خانواده و هم برای جمع دوستانه درست کنید.

برای تهیه سیب زمینی مارپیچی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی سیب زمینی مارپیچی از bedunim.ir

  1. سیخ چوبی را از سیب زمینی رد کنید. مرحله بعد مارپیچی کردن سیب زمینی است. در این مرحله نیاز نیست چاقو را تکان بدهید. چاقو را ثابت نگه داشته و سیب زمینی را بچرخانید. سیخ چوبی باعث می شود سیب زمینی از هم جدا نشود.
  2. سپس دو طرف سیب زمینی را گرفته و باز کنید.با استفاده از برس آشپزی همه جای سیب زمینی را با کره ذوب شده آغشته کنید.
  3. کره کمک می کند چاشنی ها به سیب زمینی بچسبد و رنگ آن هنگام پخت طلایی شود.
  4. پنیر، فلفل سیاه و فلفل قرمز را باهم ترکیب کنید و مثل نمک روی سیب زمینی بپاشید.
  5. سیب زمینی ها را داخل فر قرار دهید. ۳۰ دقیقه زمان برای پختن سیب زمینی ها کافی است. دمای فر باید روی ۱۷۰ درجه سانتیگراد (۳۴۰ درجه فارنهایت) باشد.
  6. بعد از آماده شدن سیب زمینی ها سیخ های چوبی را از آن ها جدا کنید. سپس آن ها را داخل ظرفی قرار داده و میل کنید. می توانید چاشنی های دیگری هم مثل سبزی به این غذا اضافه کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.