سالاد کینوا با سبزیجات

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
3 فنجان
کینوآ
3 ق غذاخوری
روغن زیتون
4 فنجان
آب
1/3 فنجان (خرد)
بادمجان
3/4 فنجان (خرد)
فلفل دلمه ای قرمز
1/3 فنجان (خرد)
پیازچه
2 ق غ (خرد)
پونه کوهی
1/3 فنجان
آب لیموترش
1/2 فنجان (خرد)
کدو سبز
سالاد کینوا با سبزیجات

کینوآ گیاهی است که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود. جزو غلات نیست و به خانواده اسفناج شباهت دارد. این گیاه در آمریکای جنوبی می‌روید و نحوه طبخ دانه‌های آن مشابه برنج است.

کینوآ گیاه بومی کوه‌های آند در بولیوی، شیلی و پرو، بسیار خوش هضم و منبع غنی از پروتئین، آهن، فسفر، انواع ویتامین‌ها و امگا۳ است. این گیاه قدمتی بیش از پنج‌هزار سال دارد و اکنون نیز در آمریکای جنوبی در سطح وسیعی در حال کشت است. در دهه اخیر کینوآ به عنوان یکی از «دانه‌های باستانی» و جایگزین سالم‌تر و جذاب‌تر گندم در کشورهای غربی شناخته شده‌است. گیاه کینوآ، گیاهی مقاوم به شرایط کم‌آبی و شوری است. میزان برداشت آن در هکتار با توجه به شرایط کشت دو تا شش تن می‌باشد.

کینوآ خام و نپخته دارای ۱۳٪ آب، ۶۴٪ کربوهیدرات، ۱۴٪ پروتئین، ۶٪ چربی است. تحقیقات نشان داده‌است که ۱۰۰ گرم کینوآ خام در روز منبع غنی برای پروتیین، فیبر غذایی، ویتامین ب و مواد مغذی معدنی است.

کینوآ پخته، که معمولاً به این صورت مصرف می‌شود، دارای ۷۲٪ آب، ۲۱٪ کربوهیدرات، ۴٪ پروتئین، ۲٪ چربی است. مواد مغذی کینوآ پس از پختن به صورت محسوسی کاهش پیدا می‌کند.

۱۰۰ گرم کینوآ پخته ۱۲۰ کالری دارد و منبع غنی منگنز و فسفر است (به ترتیب ۳۰٪ و ۲۰٪ نیاز روزانه) و همچنین شامل کمی فیبر غذایی (۱۰–۱۹٪ نیاز روزانه) و سایر مواد مغذی معدنی از جمله آهن، روی و منیزیم است.

کینوآ گلوتن ندارد و به سادگی هضم می‌شود. به دلیل داشتن مواد غذایی فراوان نسبت به حجم و هضم ساده، ناسااین محصول را به عنوان یکی از محصولات آزمایشی برای سفرهای بلند مدت فضایی در نظر گرفته‌است.

در این رسپی سالاد کینوا با سبزیجات آموزش داده شده است. سالاد کینوا با سبزیجات را گرم سرو نمایید.

برای تهیه سالاد کینوا با سبزیجات ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی سالاد کینوا با سبزیجات توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی سالاد کینوا با سبزیجات از nicholasjv.blogspot.com

  1. ابتدا آب (ترجیحا آب سبزیجات و یا مرغ) را به همراه کینوآ داخل قابلمه ای بریزید سپس اجازه دهید تا به جوش آید. حرارت را کم کنید و درب ظرف را ببندید و بگذارید برای مدت 10 دقیقه بپزد تا نرم شود. گاهی مخلوط را هم بزنید. از روی حرارت بردارید و روغن زیتون را اضافه کرده و به آرامی مخلوط را هم بزنید. نمک و فلفل آن را تنظیم کنید. درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید برای مدت 10 دقیقه به همان حالت بماند.
  2. مقدار کمی روغن داخل تابه ای بریزید و بگذارید تا داغ شود سپس فلفل دلمه ای و بادمجان خرد شده را به آن اضافه کنید و آن ها را برای مدت1-2 دقیقه یا تا زمانیکه شروع به نرم شدن کند، تفت دهید.
  3. پیازچه، پونه کوهی خرد شده و کدو (در اصل رسپی از کدو زرد استفاده شده) را نیز اضافه کرده و برای مدت 2-4 دقیقه دیگر مواد را با هم تفت دهید. حرارت را کم کنید و بگذارید برای مدت 15 دقیقه با درب بسته بپزند. تا کدو نرم شود.
  4. مخلوط سبزیجات و آب لیموترش را به کینوآ اضافه کرده و به آرامی آن ها را با هم زیرو رو کنید. نمک و فلفل آن را تنظیم کنید سپس کمی برگ پونه کوهی خرد شده (یا جعفری) اضافه کرده و سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.