سالاد کلم بروکسل و برگ چغندر با سیر

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
550 گرم
کلم بروکسل
1 ق غذاخوری
روغن زیتون
20 گرم
کره
75 گرم
ژامبون
2 عدد متوسط
سیر (حبه)
100 گرم
برگ چغندر
125 میلی لیتر
آب مرغ
سالاد کلم بروکسل و برگ چغندر با سیر

کلم بروکسل، کلم دکمه‌ای یا کلم فندقی از انواع سبزی و از خانواده کلم است.

كلم ها انواع زيادى دارند كه با اغلب آنها مانند كلم قمری، كلم پيچ، كلم گل و امثال آن آشنايى داريد. اما بعضى از آنها مانند كلم بروكسل كمتر شناخته شده اند.

كشاورزي بي تا كشت كه در زمينه كشت اين نوع كلم نيز فعاليت دارد ، با بهره گيري از منابع علمي و پشتيباني چهل سال تجربه در كشت كلم بروكسل يا كلم دكمه اي توانسته بهترين محصول را باكيفيت عالي روانه بازار نمايد.

خواص كلم بروكسل

كلم اكسيرى است براى درمان بسيارى دردها و تمام اعضاى بدن از آن استفاده مى كنند. كم تر دردى است كه در مقابل كلم دوام آورد.

كلم دكمه اى از نظر خاصيت بسيار به كلم معمولى شبيه است؛ با اين تفاوت كه اسانس سولفوره كه باعث تندى كلم مى شود و درمان بيمارى هاى روده، از جمله از بين بردن كرم، به كار مى رود، در آن كم تر يافت مى شود.كلم دكمه اى علاوه بر افزودن به زيبايى غذا، حاوى مقدار زيادى كلسيم، گوگرد، ارسنيك و يد است و براى تقويت خون و رفع كم خونى نيز بسيار مفيد است.

هم چنين با طعم ملايم غشاهاى مخاطى معده و روده ها را پاكيزه مى كند. گفتنى است در انواع كلم املاح معدنى از جمله سولفات، نيترات دوپتاس، اكسيدهاى آهن و گوگرد وجود دارد..

در این رسپی سالاد کلم بروکسل و برگ چغندر با سیر آموزش داده شده است. سالاد کلم بروکسل و برگ چغندر با سیر پیش غذایی دلچسب می باشد که شما می توانید آن را با صرف مدت زمان کوتاهی تهیه کنید. سالاد کلم بروکسل و برگ چغندر با سیر را گرم سرو نمایید.

برای تهیه سالاد کلم بروکسل و برگ چغندر با سیر ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

  1. کلم بروکسل را کامل تمیز کنید، سپس نصف کنید و در آب جوش به مدت 2 دقیقه بپزید. سپس آن‌ها را آبکشی کنید و آن ها را داخل آب سرد بریزید که پخت آن متوقف شود و رنگ آن سبز باقی بماند. (بلانچ کردن)
    روغن زیتون و کره را در یک تابه روی حرارت متوسط گرم کنید. سیر را نازک ورقه ورقه کنید.
  2. ژامبون‌ را خرد کنید؛ به همراه سیر به روغن و کره در تابه اضافه کنید و برای 1 دقیقه تفت دهید. برگ‌های چغندر را از ساقه جدا کنید و درشت خرد کنید. کلم‌ها و برگ‌های خرد شده چغندر را به تابه اضافه کنید و با مواد دیگر تفت دهید.
  3. آب مرغ (یا عصاره مرغ به همراه همان مقدار آب) را اضافه کنید و درب ظرف را بگذارید. اجازه دهید تمام مواد به مدت 5 دقیقه با هم بپزند و هر چند وقت یک‌بار آن‌ها را هم بزنید. در آخر نمک و فلفل اضافه کنید و آن را سرو کنید. سالاد کلم برکسل آماده است.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.