رول کروسان موز و نوتلا

زمان آماده سازی
10 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
230 گرم
خمیر کروسان
2 عدد متوسط
موز
4 ق غذاخوری
نوتلا
1/4 فنجان
شکر سفید
2 ق چایخوری
دارچین
رول کروسان موز و نوتلا

کروسان (یا کراواسان) نوعی نان و شیرینی هلالی شکل است که با آرد، خمیرمایه و کره تهیه می شود و خمیر آن با بکارگیری کره، بصورت خمیر هزار لا آماده می گردد.

خمیر هزارلا نوعی خمیر چند لایه است که با قرار دادن کره در داخل خمیر و تا کردن خمیر تهیه می‌شود. این خمیر بیشتر برای تهیه پای به کار می‌رود. خمیر هزارلا در آشپزی فرانسوی یکی از خمیرهای پرعطر و خوش‌طعم به شمار می‌آید.

کروسان هرچند بطور اولیه در قرن ۱۳ میلادی در کشور اتریش ابداع و متداول شده، ولی بعنوان نان رسمی صبحانه فرانسوی شناخته می شود و تقریباً در سراسر اروپا یکی از ارکان صبحانه اروپایی است.

آن را در کشورهای مختلف اروپا با نام های متفاوت می‌توان یافت در اتریش که مبدع اصلی آن است بنام Kipfel و در کشورهای آلمانیش بنام Gipfeli عرضه میگردد.

انواع ساده و مغز دار آن تهیه می شود و از پنیر، گوشت، مغز های گیاهی و خامه و کرم در ساخت آن بکار برده میشود. خمیر کروسان می‌توان آنرا هسته اولیه خوراکی های آماده فعلی دانست بخصوص آنکه انواع خام و نپخته آن نیز بصورت یخزده عرضه می شود.

در این رسپی رول کروسان موز و نوتلا آموزش داده شده است. رول کروسان موز و نوتلا را گرم سرو نمایید.

برای تهیه رول کروسان موز و نوتلا ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی رول کروسان موز و نوتلا توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی رول کروسان موز و نوتلا از thefoodcharlatan.com

  1. ابتدا خمیر را مطابق رسپی زیر تهیه نمایید و یا آن را به صورت آماده تهیه کنید سپس آن ها را به صورت مثلثی ببرید.
     مشاهده کنید: طرز تهیه خمیر کروسان
  2. فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. بر روی سینی فر کاغذ روغنی پهن نمایید. هر موز را به 4 قسمت تقسیم نمایید.
  3. مثلث های آماده شده را بر روی سطح کار که آن را کمی آردپاشی کرده اید پهن نمایید سپس نصف قاشق غذاخوری از نوتلا را روی آن پخش کنید و بعد یک تکه از موز را روی آن قرار دهید و خمیر را رول نمایید.
  4. در ظرفی شکر و دارچین را با هم ترکیب کنید سپس رول ها را داخل آن بغلتانید. 7 رول دیگر را نیز به همین صورت درست کنید و بر روی کاغذ روغنی با فاصله از هم قرار دهید و برای مدت 12-15 دقیقه آن ها را بپزید.
  5. رول ها را گرم سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.