درخت کریسمس شکلاتی با گندمک

زمان آماده سازی
70 دقیقه
زمان پخت و پز
5 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
3 نفر
وعده غذایی
تنقلات-کمپوت و ادویه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
100 گرم
شکلات سفید
0 به میزان لازم
رنگ خوراکی
درخت کریسمس شکلاتی با گندمک

 گندمک شیرین همان دانه‌های غلات برشته شده و پف کرده خوشمزه‌ای است که این روزها در انواع شیرین گندمک، غلات حجیم شده مغزدار و نسل جدید آن ذرت و برنجک توپی با روکش کاکائویی یا ساده به صورت صنعتی عرضه و یا به صورت فله‌ای در گونی‌های بزرگ به صورت کیلویی در بازار به فروش می‌رسد.

خوب است بدانید این محصولات اگر بخوبی و تحت شرایط بهداشتی تهیه و عرضه شود، در دسته سالم‌ترین تنقلات به شمار می‌روند. گندمک تنقلاتی مفید حاوی ویتامین‌های گروه B و مواد معدنی زیادی است.

گندمک یکی از تنقلات پرارزشی است، اما شاید بپرسید آیا این گندم‌های پفکی و سبک از همان گندم‌ های سفت و سخت تهیه می‌شود؟ بله. برای تهیه گندمک ابتدا دانه‌های گندم را می‌جوشانند تا مغز پخت شود.

در مرحله بعد، گندم پخته شده را آبکش کرده و با قرار دادن زیر نور آفتاب یا با دستگاه کاملا خشک می‌کنند. در نهایت با روغن به همراه شکر یا نمک تفت می‌دهند تا مزه‌دار شود و به شکل پفکی درآید.

اگر گندمک را با شیر مخلوط کنید خواص دو چندانی پیدا می‌کند چون از یک طرف گندمک غلات کامل و از طرف دیگر شیر یک ماده‌ی بسیار مغذی است.

به ویژه آن که گندمک شیرین به همراه شیر و در وعده صبحانه یا به عنوان عصرانه میل شود. بد نیست بدانید در اثر ترکیب شیر و غلات، قابلیت جذب یکسری از مواد مغذی بیشتر خواهد شد.

در این رسپی درخت کریسمس شکلاتی با گندمک آموزش داده شده است.

برای تهیه درخت کریسمس شکلاتی با گندمک در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی درخت کریسمس شکلاتی با گندمک توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. ابتدا با کاغذ روغنی قیف هایی با سایز های مختلف درست کنید.
  2. شکلات را به روش بن ماری - حرارت غیر مستقیم ذوب کنید سپس رنگ خوراکی ژلی (سبز) را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا به رنگ دلخواه برسید.
  3. گندمک ها (شیرین نشده) را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند سپس قیف ها را با این مخلوط پر کنید و برای مدت 1 ساعت اجازه دهید تا در یخچال خنک شوند.
  4. کاغذ روغنی را از آن ها جدا کنید و درخت ها را بر روی ظرف سرو قرار دهید سپس با گل های خوراکی، پودر شکر و سایر مواد تزیینی خوراکی آن را تزیین و سرو کنید.
  5. نکته: این دسر را می توانید با برنجک نیز تهیه نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.