حلوای تیره

زمان آماده سازی
15 دقیقه
زمان پخت و پز
40 دقیقه
سطح آشپزی
متوسط
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان
آرد
1 فنجان
شکر سفید
1/2 فنجان
روغن مایع
20 گرم
کره
1 1/2 فنجان
آب
1/2 فنجان
گلاب
0 به میزان لازم
پودر هل
0 به میزان لازم
زعفران دم کرده
حلوای تیره

حلوا نوعی شیرینی معروف ایرانی است. حلوا انواع مختلفی دارد و برحسب نوع آن ممکن است برخی مواقع به عنوان شیرینی برخی مواقع به عنوان دسر و یا برخی موارد نیز در پخت یک غذا یا شیرینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال در پخت و تهیه رنگینک از حلوای آرد یا همان حلوای سیاه یا تره حلوا استفاده می‌شود.

از انواع مشهور حلوا می‌توان به حلوا تره، حلوا شکری، حلوای هویج، حلوا گردوئی، حلوا ارده، حلوا دو رنگ و غیره اشاره کرد.

با وجود اینکه حلوا انواع بسیار زیاد و مختلفی دارد ولیکن هرجا صحبت از حلوا می‌شود فکر افراد به سمت همان حلوای آرد می‌رود که برای فاتحه خواندن بر سر مزار و سنگ قبر مردگان پخش می‌شود، می‌رود.

مواد اولیه تهیه حلوا برحسب نوع آن مختلف است. برای نمونه حلوای آرد گندم از مخلوط شدن آرد سفیدگندم با روغن آفتابگردان و شیره انگور و هل و گلاب و مغز پسته و زعفران و به جای شیره می‌توان شکر استفاده کرد بر روی آتش شدید به دست می‌آید.

بسته به نوع مواد اولیه استفاده شده و محل جغرافیایی پخت، حلوا می‌تواند طعم‌ها و شکل‌های مختلفی داشته باشد و با در نظر گرفتن تأثیر لهجه‌های محلی در نامگذاری انواع مختلف حلوا شکل می‌گیرد؛ حلوا گردویی، حلوای هویج، حلوای دو رنگ، حلوای ارده، حلوای زنجبیلی و …

در این رسپی حلوای تیره آموزش داده شده است. حلوای تیره بسیار مناسب برای ماه رمضان و همچنین نذری می باشد.

برای تهیه حلوای تیره نکته اساسی در افزودن شربت حلوا، زمان و چگونگی افزودن آن به آرد است. هنگامیکه رنگ آرد تفت داده شده به رنگ نسکافه ای تغییر کرد، تابه را از روی حرارت برداشته و شربت ولرم را طی دو تا سه مرحله به آن اضافه کرده و مرتباً هم بزنید تا کاملاً به خورد آرد برود.

سرعت و کیفیت همزدن حلوای تیره بسیار مهم است، زیرا درغیراین صورت، شربت جذبِ آرد نشده و حلوای رقیقی به دست خواهد آمد، بنابراین ناچار به حرارت‌دادن مجدد حلوا خواهید شد که این کار، احتمالِ سوختن حلوا و شکرک زدن آن را بیشتر میکند.

برای تهیه حلوای تیره ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی حلوای تیره از اینستاگرام دوست عزیز فودانه

  1. ابتدا آب وشکر رو میذاریم تا جوش بیاد زعفران و هل آسیاب شده و گلاب رو اضافه می کنیم.یه جوش زد شعله رو خاموش کرده می ریم سراغ حلوا.
  2. آرد رو داخل تابه و یا دیگ میریزیم. روغن مایه رو اضافه می کنیم. مدام باید هم بزنیم تا آرد گلوله نشه و یک دست سرخ بشه حدود نیم ساعت طول می کشه تا آرد خوب سرخ بشه. (تا زمانی تفت میدیم که ارد حالت نسکافه ای روشن پیدا کنه)
  3. کره رو اضافه کنید. وقتی سرخ شد از رو گاز بر داشته و شربتی که آماده کردیم کم کم به حلوا اضافه می کنیم مواظب باشید موقع ریختن شربت چون خیلی بخار میده. خوب هم می زنیم البته این میزان شربت اندازه است و همش برای این حلوا استفاده میشه
  4. وقتی تمام شربت رو ریختید روی کمترین حالت ممکن خوب مخلوط کتید تا حلوا کاملا جمع بشه بعد بغلتونید و داخل ظرف سرو بکشید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.