جو پرک برای صبحانه

زمان آماده سازی
360 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1/2 فنجان
جو پرک
1/4 فنجان (خرد)
میوه خشک
1 ق غذاخوری
دانه چیا
1 فنجان
شیر
1/4 ق چایخوری
نمک
0 به میزان لازم
مغز بادام
0 به میزان لازم
عسل
جو پرک برای صبحانه

جوی پرک یک ماده عالی است و بسیار سریع می‌پزد. زمان پخت آن تقریبا ۵ دقیقه است. جو پرک یکی از مواد عالی و سرشار از فیبر محسوب می‌شود.

این ماده خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، افزایش فشار خون و دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد و پروتئین مورد نیاز برای ساخت عضله را تامین می‌کند. تنها باید مراقب قندی که در جوی پرک طعم‌دار وجود دارد باشید. سعی کنید از جوی پرک ساده استفاده کنید و در صورت نیاز آن را میوه‌های مختلف شیرین نمایید.

این نوع جو معمولا توسط دستگاه‌های مخصوصی خرد می‌شود. برای پخت جوی دو سر خرد شده باید یک شب قبل آن را خیس کنید و روز بعد یک ساعت بپزید.

آنزیم‌هایی که در دستگاه گوارش شما قرار دارند به زمان بیشتری برای نفوذ به جوی دو سر خرد شده نیاز خواهند داشت. همین امر موجب می‌شود فرآیند دریافت گلوکز کمتر شود. بنابراین مصرف این نوع جو برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند بیشتر توصیه می‌شود.

جو تنها برای پختن سوپ نیست. نتایج تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که اگر جو برای صبحانه مصرف شود، محتوای فیبری آن می‌تواند شما را سیرتر نگه دارد.

در این رسپی جو پرک برای صبحانه آموزش داده شده است.

برای تهیه جو پرک برای صبحانه ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی جو پرک برای صبحانه توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. تمامی مواد را داخل شیشه ای با هم ترکیب کنید و کمی هم بزنید، درب ظرف را ببندید سپس برای مدت حداقل 5 ساعت تا 5 روز داخل یخچال قرار دهید.
  2. هنگام سرو مجددا هم بزنید و شیرینی آن را به دلخواه با عسل و یا شکر تنظیم کنید و مغز دانه های دلخواه خرد شده را روی آن بریزید و سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.