توپ انار پنیری با ادویه زعتر

زمان آماده سازی
150 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
6 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
450 گرم
پنیر خامه ای
1 ق غذاخوری
ادویه زعتر
2 ق چایخوری
پوست لیموترش (رنده)
2 ق غ (خرد)
برگ جعفری
توپ انار پنیری با ادویه زعتر

زعتر که محصول خاورمیانه و آفریقای شمالی است؛ نوعی ادویه مخلوط که در باورهای سنتی در مورد تأثیر آن بر حافظه؛ گفته می شود افراد آن را زیر بالش خود قرارداده و می خوابیدند.

زعتر نوعی ادویه‌ مخلوط در خاورمیانه و شمال افریقا است که به عنوان چاشنی مستقیماً روی غذا می‌پاشند و یا با روغن زیتون مخلوط کرده، روی نان می‌مالند و به عنوان پیش‌غذا استفاده می‌کنند. زعتر معمولا ترکیبی است از سبزیجات خشک مانند آویشن وحشی و کنجد بوداده. این ادویه طعم بی‌نظیری به غذاها می‌بخشد.

انار یکی از میوه‌های درختی است که دانه‌هایی اغلب قرمز، و گاهی سفید، یا رنگ‌هایی بین آن دو دارد. رنگ پوست آن نیز اغلب قرمز و گاه سیاه یا تقریباً زرد است؛ این میوه در معدود کشورهای جهان نظیر ایران، افغانستان، پاکستان، عراق و ترکیه کشت می‌شود به همین خاطر عضو مرغوب‌ترین میوه‌های جهان است؛ و عضو ۱۰ میوه برتر جهان است.

انار در رنگ‌های مختلف از سفید تا سیاه وجود دارد. اَنار تقریباً در هر آب و هوایی و هرگونه خاکی می‌تواند رشد کند و میوه دهد، ولی آب زیاد در زمان رسیدن میوه باعث ترک خوردن آن میوه می‌شود. اَنار، گرمای زیاد با باد خشک و سرمای تا ۱۰- درجه سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل کند.

از میوه انار، آب انار، رب انار، لواشک انار و مربای انار تهیه می‌شود. از پوست انار برای تهیه رنگ‌های سنتی استفاده می‌شود، از برگ آن نیز سابق بر این استفاده می‌کردند. همچنین از پوست انار برای دباغی کردن پوست و از گل انار برای برخی مصارف دیگر استفاده می‌گردد. جوشانده انار که از جوشاندن پوست انار در آب بدست می‌آید، برای بر طرف کردن برخی از بیماری‌های گوارشی و گلو درد، یک داروی گیاهی محسوب می‌شود.

انار سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده (حدوداً به اندازه چای سبز) و دارای مقادیر زیادی ویتامین C و پتاسیم می‌باشد و هرچند تحقیقات علمی کامل تر و بیشتری لازم است.

در این رسپی توپ انار پنیری با ادویه زعتر آموزش داده شده است. توپ انار پنیری با ادویه زعتر ایده جالبی برای شب یلدا و کریسمس می باشد.

** برای مشاهده رسپی ادویه زعتر خانگی کلیک نمایید.

برای تهیه توپ انار پنیری با ادویه زعتر در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی توپ انار پنیری با ادویه زعتر توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. پنیر خامه ای را خوب با همزن دستی برای دو دقیقه هم بزنید تا بافت آن سبک شود. زعتر، پوست لیموترش و برگ جعفری ریز خرد شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.
     مشاهده کنید: طرز تهیه ادویه زعتر
  2. مخلوط را داخل ظرفی بریزید و آن را برای 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید. مخلوط را به شکل دو توپ فرم دهید و داخل سلفون بپیچید و برای مدت حداقل 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید.
  3. درست قبل از زمان سرو دانه های انار را با فشار ملایم دست روی توپ ها فشار دهید تا کاملا سطح پنیری را بپوشاند.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.