تست فرانسوی با دارچین

زمان آماده سازی
35 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
5 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 فنجان
شیر
1/2 فنجان
خامه
4 عدد بزرگ
تخم مرغ
2 عدد بزرگ
زرده تخم مرغ
2 ق چایخوری
عصاره وانیل
1/2 ق چایخوری
دارچین
10 عدد متوسط
نان تست
1 پینچ
نمک
6 ق غذاخوری
کره
1/4 فنجان
شکر سفید
3/4 ق چایخوری
پودر هل
تست فرانسوی با دارچین

نان تُست نوعی نان ورقه شده انگلیسی است که با قرار دادن آن در مقابل حرارت، برشته شده است.

این نان در اکثر نقاط دنیا برای وعده صبحانه مصرف می‌شود. همچنین در رژیم غذایی افرادی که ناراحتی معده یا روده دارند ین نوع نان به کار می‌رود. معمولاً روی نان تست کره یا مارگارین می‌مالند که این کره با حرارت نان تست شده آب می‌شود وجذب نان می‌گردد.

فرانسوی‌ها عقیده دارند که چون خانه‌های مردم انگلستان خیلی سرد بود، آنها این نوع نان را اختراع نمودند تا با استفاده از حرارت نان، بتوانند کره را در سطح نان پخش کنند.
نان تست را می‌توان با مربا و مارمالاد مصرف نمود که بخش اصلی یک صبحانه انگلیسی را تشکیل می‌دهند. از نان تست برای تهیه انواع ساندویچ هم استفاده می‌شود.

می‌توان نان تست را بصورت تکه‌های ریز کرده و به آن ادویه‌جات و انواع چاشنی اضافه کرد. از این تکه‌های نان تست مزه دار، در انواعسالادها یا دیگر خوراک‌ها استفاده می‌شود.
این نان جزو نان‌های وارد شده به سفره ایرانی است که مصرف آن رایج نشده است. در ایران برای خوردن صبحانه با پنیر، کره و مربا یاعسل و یا تهیه ساندویچ استفاده می‌شود.

معمولاً نان تست را با قرار دادن داخل دستگاه برقی تستر برشته می‌کنند. همچنین می‌توان این نوع نان را داخل فر و روی سینی آن برشته و تست نمود.

در این رسپی تست فرانسوی با دارچین آموزش داده شده است. تست فرانسوی با دارچین را گرم سرو نماييد.

برای تهیه تست فرانسوی با دارچین ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی تست فرانسوی با دارچین توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. در ظرف بزرگی شیر، خامه، تخم مرغ ها، زرده ها، وانیل، نصف مقدار ذکر شده از پودر هل و نمک را با هم خوب مخلوط کنید.
  2. نان های تست را داخل ظرف پیرکس بزرگ و یا سینی فر در کنار هم بچینید (در یک لایه) سپس مخلوط شیر را روی آن بریزید و بگذارید برای مدت 30 دقیقه بماند تا نان ها مایع را به خود جذب کنید. (هنگامیکه نیمی از زمان گذشت، نان ها را به آرامی برگردانید.)
  3. در ظرفی دیگر شکر، دارچین، باقیمانده مقدار هل را اضافه کنید و هم بزنید و کنار بگذارید.
  4. داخل تابه ایی نچسب، 2 ق غذاخوری کره بریزید و بر روی حرارت بگذارید تا ذوب شود سپس نان را داخل تابه قرار دهید تا طلایی شوند. کمی از مخلوط دارچین-شکر را روی آن ها بپاشید سپس برگردانید تا طرف دیگر آن هم طلایی شود. (آنقدر این کار را انجام دهید تا همه نان ها آماده شوند.) نان ها را به ظرف سرو منتقل کنید و گلیز باقیمانده کف تابه را روی آن بریزید و با تاپینگ مورد علاقه خود آن ها را گرم سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.