تخم مرغ در نان تست

زمان آماده سازی
5 دقیقه
زمان پخت و پز
10 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
1 نفر
وعده غذایی
صبحانه
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 عدد متوسط
نان تست
1 عدد متوسط
تخم مرغ
1 ق غذاخوری
کره
تخم مرغ در نان تست

نان تُست نوعی نان ورقه شده انگلیسی است که با قرار دادن آن در مقابل حرارت، برشته شده است.

این نان در اکثر نقاط دنیا برای وعده صبحانه مصرف می‌شود. همچنین در رژیم غذایی افرادی که ناراحتی معده یا روده دارند ین نوع نان به کار می‌رود. معمولاً روی نان تست کره یا مارگارین می‌مالند که این کره با حرارت نان تست شده آب می‌شود و جذب نان می‌گردد.

فرانسوی‌ها عقیده دارند که چون خانه‌های مردم انگلستان خیلی سرد بود، آنها این نوع نان را اختراع نمودند تا با استفاده از حرارت نان، بتوانند کره را در سطح نان پخش کنند.
نان تست را می‌توان با مربا و مارمالاد مصرف نمود که بخش اصلی یک صبحانه انگلیسی را تشکیل می‌دهند. از نان تست برای تهیه انواع ساندویچ هم استفاده می‌شود.

می‌توان نان تست را به صورت تکه‌های ریز کرده و به آن ادویه‌جات و انواع چاشنی اضافه کرد. از این تکه‌های نان تست مزه دار، در انواع سالادها یا دیگر خوراک‌ ها استفاده می‌شود.
این نان جزو نان‌ های وارد شده به سفره ایرانی است که مصرف آن رایج نشده است. در ایران برای خوردن صبحانه با پنیر، کره و مربا یا عسل و یا تهیه ساندویچ استفاده می‌شود.

معمولاً نان تست را با قرار دادن داخل دستگاه برقی تستر برشته می‌کنند. همچنین می‌توان این نوع نان را داخل فر و روی سینی آن برشته و تست نمود.

در این رسپی تخم مرغ در نان تست آموزش داده شده است.

برای تهیه تخم مرغ در نان تست رسپی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی تخم مرغ در نان تست توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

  1. با استفاده از چاقو و یا قالب کوکی، مرکز نان را خالی کنید و نگهدارید. تخم مرغ را داخل ظرفی بشکنید.
  2. در تابه ای نچسب کره را حرارت (متوسط) دهید تا ذوب و داغ شود سپس نان را داخل تابه بگذارید و بگذارید کمی بپزد و طلایی شود. تخم مرغ را داخل آن بریزید و اجازه دهید برای مدت 3 دقیقه بپزد. نمک و فلفل روی آن بپاشید.
  3. تست به آرامی آن را برگردانید و بگذارید برای مدت 30-40 ثانیه بپزد. تکه نان مرکز نان را که نگه داشته بودید، آن را نیز داخل تابه قرار دهید تا طلایی شود. نان را به ظرف سرو منتقل کنید و میل نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.