بیسکویت کدو حلوایی دارچینی

زمان آماده سازی
25 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
شیرینی
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 1/4 فنجان
آرد
2 ق غذاخوری
شکر سفید
1 ق چایخوری
نمک
1 ق غذاخوری
بیکینگ پودر
1/4 ق چایخوری
جوش شیرین
1/2 ق چایخوری
ادویه پای کدو حلوایی
150 گرم
کره
2/3 فنجان
پوره کدو حلوایی
1/3 فنجان
شیر
1/2 ق چایخوری
دارچین
1 ق چایخوری
سرکه سفید
بیسکویت کدو حلوایی دارچینی

بیسکویت (Biscuit) گونه‌ای خوراکی‌ می باشد که ماده اصلی آن آرد است.

ریشه واژه بیسکویت از دو کلمه لاتینِ bis به معنای دو بار و coquere به معنای پخته‌ شده گرفته‌ شده و روی هم معنای دوبار پخته‌ شده را می‌رساند. این نام‌گذاری به شیوه پخت آن بازمی‌گردد، زیرا نخست بیسکویت را می‌پختند و سپس درون یک فر به‌ آرامی خشک می‌کردند.

در اولین مرحله  بيسكويت در فر داغ براي زمان كوتاهی حدودا چند دقيقه برشته شده و بعد از خروج از فر داغ، مجددا به فر خاموش و در حال سرد شدن برگشت داده مي‌‌شود و بدين ترتيب بيسكويت خشك و قابل نگهداري در هواي آزاد مي‌‌باشد. همچنین لازم به ذكر است كه همه بيسكويت‌ها پخته نمي‌‌شوند و تعدادی سرخ مي‌‌شوند و در برخي بيسكويت‌ها مثل بيسكويت‌هاي ايتاليايي خمير اول پخته شده و سپس خنك شده و برش زده و مجدد در حرارت بالا خشك مي‌‌شوند تا تردتر  و خشك شوند .

در طي قرن ۱۹ فرآورده‌هاي شيميايي مثل بي‌كربنات سديم يا جوش شيرين در توليد كلوچه‌ها و بيسكويت‌ها بكار گرفته شد و كيفيت اين محصولات كارخانه اي به نحو چشمگيري افزايش پيدا كرد. اما امروزه كه مشكلات جوش شيرين براي سلامتي، براي همگان محرز مي‌‌باشد تهيه بيسكويت‌هاي خانگي بدون استفاده جوش شيرين از ارزش بیشتری برخوردار مي‌‌باشد.

در این رسپی بیسکویت کدو حلوایی دارچینی آموزش داده شده است.

برای تهیه بیسکویت کدو حلوایی دارچینی در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی بیسکویت کدو حلوایی دارچینی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی بیسکویت کدو حلوایی دارچینی از ۵dollardinners.com

 1. در ابتدا فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. بر سینی فر کاغذ روغنی بیندازید. شیر و سرکه را با هم مخلوط کنید و هم بزنید سپس کنار بگذارید تا ببُـرد و آماده شود.
 2. ادویه و 1 ق غ از مقدار شکر را با هم مخلوط کنید.
   مشاهده کنید: طرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی

  در کاسه بزرگی، آرد، جوش شیرین، بیکینگ پودر و نمک را با هم الک کنید. 90 گرم از مقدار کره را خرد کنید و به آرد اضافه کنید سپس آن ها را با نوک انگشت با هم مخلوط کنید تا خرده خرده شود.

   تماشا کنید: چگونه آرد و کره سرد را با دست با هم مخلوط کنیم؟
 3. در کاسه ای دیگر، مخلوط شیر، پوره کدو حلوایی و مخلوط شکر و ادویه را با هم خوب مخلوط کنید. مواد خیس را با مواد خشک مخلوط کنید تا حدی که مواد با هم یکدست شوند و خمیری بدست آید. (زیاد مخلوط نکنید.)
 4. کمی آرد روی سطح میز بپاشید و خمیر را با وردنه به قطر 1 سانت باز کنید. باقیمانده کره (60 گرم و نرم شده) را به تمامی سطح خمیر بمالید، دارچین و باقیمانده شکر را پس از مخلوط کردن، روی آن بپاشید و خمیر را لوله کنید. با چاقوی تیزی لوله را به ۱۲ قسمت برش بزنید و روی سینی حاوی کاغذ روغنی قرار دهید.
 5. سینی را به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا شیرینی بپزد. پس از پخت اجازه دهید شیرینی ها برای مدت 10 دقیقه بر روی توری فلزی خنک شوند سپس سرو کنید.
 6. در صورت تمایل بیسکویت را با مخلوط خامه، شکر و وانیل سرو نمایید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.