براونی نوتلا

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
30 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
5 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
1 فنجان
نوتلا
60 گرم
آرد
1 1/2 ق چایخوری
نمک
1/2 ق چایخوری
جوش شیرین
2 عدد متوسط
تخم مرغ
100 گرم
شکر قهوه ای
1 ق چایخوری
اسانس وانیل
50 گرم
کره
براونی نوتلا

براونی (Chocolate brownie) نوعی شیرینی تخت و چهار گوش است. این شیرینی از لحاظ طبقه‌بندی مابین کیک و بیسکویت قرار دارد. این نوع شیرینی تنوری پز در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده آمریکا بوجود آمده‌است و نیمهٔ اول قرن بیستم در کشور آمریکا و کانادا محبوب شده‌است.

براوني، نوعي کيک شکلاتي است که بافتي متراکم تر و سنگين تر از کيک داشته، کمي خيس به نظر مي رسد و معمولا بصورت تخت وبرشي، پخته و سرو مي گردد. با توجه به دستورات مختلفي که وجود دارد، بافت آن مي تواند سنگين تر (مانند فاج) و يا سبک تر (مانند کيک) گردد و گاهي نيز از مغزهاي خام مختلف (مانند مغز گردو يا فندق) در آن استفاده مي شود.

برخلاف اغلب دستورهاي پخت شيريني ودسر که منشاء اروپايي دارند، براوني اولين بار در اواخر قرن نوزدهم ميلادي و در هتل «پالمرهاوس» شيکاگو در آمريکا و به سفارش يکي از مشتريان که سفارش دسري کوچک تر از يک برش کيک جهت شام داده بود، تهيه شده و سرو گرديد.

در اوايل قرن بيستم و در سال (۱۹۰۷) ميلادي ، برواني شكلاتي بطور اتفاقي در شهر بنگور ايالات متحده، تهيه شده و پس از استقبال از آن، در سال (۱۹۱۶) دستورات موجود توسط «ماريا پارلوا» که يکي از بنيان گذاران و مدرس مدرسه ي آشپزي شهر بوستون بود، تکميل شده و دستورات پخت خانگي براوني در کتب مرجع، چاپ و مورد استفاده قرار گرفت. امروزه در اغلب کشورهاي اروپايي نيز انواع مختلف اين دسر تهيه مي گردد.

در این رسپی براونی نوتلا آموزش داده شده است.

** برای مشاهده رسپی براونی رد ولوت با رویه پنیر خامه ای کلیک نمایید.

برای تهیه براونی نوتلا ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

رسپی براونی نوتلا از دست ساز

  1. فر را تا ۱۶۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. قالبتان را هم چرب کنید. آرد، نمک و جوش شیرین را توی یه کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید و کاسه را کنار بگذارید.
  2. تخم مرغها، نوتلا، کره، وانیل و شکر قهوه ای را هم توی یک ظرف بریزید و هم بزنید تا مخلوط نرمی شکل بگیرد.
  3. محتویات کاسه اولی را به آرامی به کاسه دوم اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط کنید.
  4. مخلوط حاصل را در قالب کیک پزی که از قبل چرب کرده اید بریزید و اجازه دهید به مدت ۳۰ الی ۳۵ دقیقه در فر بپزد. بعد از اتمام پخت، حتما اجازه دهید کیک شما حداقل ۲۵ دقیقه در دمای اتاق خنک شود و بعد آن را سرو کنید.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.