براونی مومیایی

زمان آماده سازی
60 دقیقه
زمان پخت و پز
25 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
10 نفر
وعده غذایی
دسر
ارسال شده توسط
ارسال شده در
0 به میزان لازم
براونی
0 به میزان لازم
شکلات سفید
براونی مومیایی

براونی (Chocolate brownie) نوعی شیرینی تخت و چهار گوش است. این شیرینی از لحاظ طبقه‌بندی مابین کیک و بیسکویت قرار دارد. این نوع شیرینی تنوری پز در اواخر قرن نوزدهم در ایالات متحده آمریکا بوجود آمده‌است و نیمهٔ اول قرن بیستم در کشور آمریکا و کانادا محبوب شده‌است.

براوني، نوعي کيک شکلاتي است که بافتي متراکم تر و سنگين تر از کيک داشته، کمي خيس به نظر مي رسد و معمولا بصورت تخت وبرشي، پخته و سرو مي گردد. با توجه به دستورات مختلفي که وجود دارد، بافت آن مي تواند سنگين تر (مانند فاج) و يا سبک تر (مانند کيک) گردد و گاهي نيز از مغزهاي خام مختلف (مانند مغز گردو يا فندق) در آن استفاده مي شود.

برخلاف اغلب دستورهاي پخت شيريني ودسر که منشاء اروپايي دارند، براوني اولين بار در اواخر قرن نوزدهم ميلادي و در هتل «پالمرهاوس» شيکاگو در آمريکا و به سفارش يکي از مشتريان که سفارش دسري کوچک تر از يک برش کيک جهت شام داده بود، تهيه شده و سرو گرديد.

در اوايل قرن بيستم و در سال (۱۹۰۷) ميلادي ، برواني شكلاتي بطور اتفاقي در شهر بنگور ايالات متحده، تهيه شده و پس از استقبال از آن، در سال (۱۹۱۶) دستورات موجود توسط «ماريا پارلوا» که يکي از بنيان گذاران و مدرس مدرسه ي آشپزي شهر بوستون بود، تکميل شده و دستورات پخت خانگي براوني در کتب مرجع، چاپ و مورد استفاده قرار گرفت. امروزه در اغلب کشورهاي اروپايي نيز انواع مختلف اين دسر تهيه مي گردد.

در این رسپی براونی مومیایی آموزش داده شده است که ایده جالبی برای مراسم هالووین می باشد.

برای تهیه براونی مومیایی ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، ازسایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی براونی مومیایی توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی براونی مومیایی از bettycrocker.com

  1. ابتدا براونی را مطابق دستور آماده کنید و پس از خنک شدن آن، به صورت مربع های 5-7 سانتی برش بزنید.
     مشاهده کنید: طرز تهیه براونی فاج
  2. شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کنید.

     تماشا کنید: چگونه شکلات را به روش بن ماری ذوب کنیم؟
  3. به وسیله قاشق مقداری از شکلات مذاب را بردارید (می توانید از قیف مخصوص شیرینی استفاده نمایید) سپس بر روی تکه های براونی (به صورت حرکت به چپ و راست) بریزید تا خطوط درهمی بر روی آن ها ایجاد شود. (کمی جای چشم آن را خالی بگذارید.)
  4. برای چشم های براونی از آبنبات به فرم چشم استفاده نمایید. (می توانید از شکلات ساده مذاب و شکلات سفید مذاب برای چشم های آن استفاده کنید.)

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.