بادمجان سوخاری

زمان آماده سازی
20 دقیقه
زمان پخت و پز
15 دقیقه
سطح آشپزی
راحت
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
پیش غذا
ارسال شده توسط
ارسال شده در
2 عدد متوسط
بادمجان
1 فنجان
خرده نان خشک شده
2 ق غذاخوری
شیر
2 عدد متوسط
تخم مرغ
0 به میزان لازم
آرد
0 به میزان لازم
نمک
0 به میزان لازم
فلفل سیاه
بادمجان سوخاری
بادمجان یکی از صیفی جاتی است که در تمام فصول سال وجود دارد و بر خلاف تصوراتی که آن را بی خاصیت می داند سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است. بادمجان خواص دارویی فراوانی دارد.

اگر بادمجان دوست دارید که هیچ ، اما اگر جزء افرادی هستید که بادمجان مصرف نمی کنید حتما این ماده غذایی مفید را در رژیم غذایی خود جای دهید و از خواص عالی و درمانی آن بهره ببرید، چون باعث سلامتی بدن شما می شود.

بادمجان که بعربی بادنجان نامیده می شود گیاهی است یکساله و دارای ساقه نسبتا ضخیم و پوشیده از کرک.

برگهای آن بیضی شکل با نوک باریک و گلهای آن بنفش رنگ است میوه این گیاه دراز و باریک و یا گرد، برنگهای بنفش، سیاه، زرد و سفید دیده می شود. بادمجان از تیره سیب زمینیان است، این گیاه بومی هندوستان بوده است و این گیاه در تمام مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند.ارتفاع آن به ۴۰ تا ۱۵۰ سانتی متر نیز می رسد.

بادمجان باید تازه و کم تخم و جوان بوده و پوست براق داشته باشد و نوع طویل آن از نوع مدورش بهتر است. قبل از پختن باید پوست آنرا کنده و هر بادمجان را چهار قسمت کنند و یا ورقه ورقه نمایند و بر آن ها نمک بمالند و مدت چند ساعت در آب خنک گذارند تا آب قدری سیاه و تیز طعم گردد.

این آب را عوض کرده و عمل را تکرار کنند تا مواد سیاه رنگ و مواد نفخ زا و مواد سست کننده در آب داخل شده و با آب دور ریخته شوند. سپس با آب پاک آن را شسته و از خواص بی نظیر آن استفاده کنند.

در این رسپی بادمجان سوخاری آموزش داده شده است.

برای تهیه خوراک بادمجان سوخاری ، در صورت مشکل داشتن در تبدیل واحد ها، از سایدبار سمت چپ این صفحه استفاده نمایید.

(رسپی بادمجان سوخاری توسط تیم آشپزخانک ترجمه شده است. در صورت کپی برداری منبع آن ذکر شود.)

رسپی بادمجان سوخاری از bigoven.com

  1. ابتدا بادمجان ها را شسته و آنها را به صورت حلقه های مورب با ضخامت 0.6 میلیمتر برش دهید. (اگر خواستید تلخی بادمجان ها را بگیرید به این صورت عمل کنید؛ رویشان نمک پاشیده و بگذارید به مدت یک ساعت بماند، آنگاه آنها را بشویید و داخل آبکشی بریزید تا آبشان برود بعد آن ها را با دستمال آشپزخانه خشک کنید.)
  2. روی بادمجان ها نمک و فلفل بپاشید سپس آن ها را داخل آرد بغلتانید.
  3. تخم مرغ و شیر را در ظرفی ریخته و خوب با هم مخلوط کنید. خرده نان را در ظرفی دیگر بریزید. اسلایس های بادمجان را ابتدا داخل مخلوط تخم مرغ سپس داخل خرده نان به طور کامل بغلتانید تا همه جای آن کاور شود. آن ها را تکان دهید تا اضافی مواد بریزید سپس برای مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.
  4. روغن را را در تابه ریخته و بگذارید داغ شود، آنگاه هر دو طرف اسلایس های بادمجان را در روغن داغ سرخ کنید. بر روی دستمال آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافیش گرفته شود.

برای نظر دادن اولین نفر باشید!

شما باید logged in تا بتوانید نظر خود را ارسال نمایید.